Toto ste o nakrúcaní slávnej českej rozprávky o Popoluške netušili!

Rozprávka Tri oriešky pre Popolušku.
Zdroj: Profimedia.sk

Libuše Šafránková, ktorá stvárnila nezabudnuteľnú Popolušku má dnes 61 rokov.

Tri oriešky pre Popolušku je rozprávka, s ktorou sa spájajú všetky Vianoce. Mnohí si ich bez nej ani nevedia predstaviť. Pre prask.nova.cz porozprávala Libuše Šafránková to, o čom sa doteraz nehovorilo a to, ako si na nakrúcanie spomína.

„Bola som pozvaná na konkurz, ktorý som absolvovala s mnohými ďalšími Popoluškami. Skúšali tam dvojice, kto sa ku komu typovo hodí. Prišla som ako jedna z posledných a ostali mi šaty, do ktorých nikto nevošiel. Potom som si na plese v Moritzburgu všimla, že v nich tancuje jedna baletka," spomína si Libuše Šafránková.

Zdroj: Profimedia.sk

Nakrúcalo sa na Šumave, kde bolo vtedy množstvo snehu. No zima jej nebola. „Pravdepodobne to bude tým, že som bola stále v pohybe alebo jazdila na koni. Tam je človek v priamom kontakte so zvieraťom, takže mráz až tak nevníma. Pri scéne, kde periem bielizeň mi ale zima bola," povedala v rozhovore do novej knihy o Popoluške.

Sneh im však spôsoboval aj nejaké ťažkosti. Na tieto si Šafránková spomína. „Všetko sme museli nakrúcať na prvú dobrú, aby sme neporušili panenskú čistotu snehu. Pretože sme si veľa vecí nemohli vyskúšať, vzniklo aj pár kurióznych situácií," hovorí.

Zdroj: Profimedia.sk

„Keď sme točili posledný záber filmu, kde sme šli s Pavlem Trávníčkem vedľa seba na koni, tak som zrazu zistila, že Pavel vedľa mňa nie je. otočila som sa a pýtala, prečo nejde. Počula som len, ako Pavel kričí, že nemôže, lebo nemá koňa. So svojim grošákom sa totiž prepadol do obrovského záveju a ten kôň bol po prsia ponorený do snehu," dodáva Libuše Šafránková.


ČESKO/prask.nova.cz,al

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti