Šoubiz

Do kín prichádza hviezda, ktorá vychovala generácie. No tentoraz v 3D

Včielka Maja
Zdroj: Intersonic

Včielka Maja s priateľom Willim „priletí" s novým dobrodružstvom do kín 6. novembra.

A je to tu! Po rokoch od premiéry sa môžete opäť tešiť na dobrodružstvá milovanej včielky Maji. Na jej šibalstvách už vyrastali dnešné mamičky i oteckovia a určite aj ich ratolesti si prídu na svoje.


Zvedavá Včielka Maja a jej priateľ Willi musia zachrániť úľ od chamtivého poradcu kráľovnej a ukončiť tak nepriateľstvo medzi včelami a sršňami. Čerstvo vyliahnutá včielka Maja je ako malá víchrica, ktorá nedodržiava pravidlá úľa. Jedno z týchto pravidiel je nedôverovať sršňom žijúcim mimo lúky.


Z krádeže včelej materskej kašičky sú preto podozrivé práve sršne a Maja je vnímaná ako komplic. Nikto jej neverí, a to až na kamaráta Willyho. Spolu sa vydávajú na strastiplnú cestu medzi sršne, aby našli skutočného vinníka…


Slovenskí diváci si určite pamätajú japonsko-nemecký televízny animovaný seriál na motívy knihy Waldemara Bonselsa (1880-1952). Autor ju prvýkrát publikoval v roku 1912, seriál nakrútili v roku 1975, o rok neskôr vznikol aj komiks.

https://www.youtube.com/watch?v=xJwE4t54ou0

 

Film je so slovenským dabingom, tak ako bol spomínaný seriál. Zvučku slovenskej, českej a nemeckej verzie naspieval Karel Gott, hudbu použitú v takmer všetkých jazykových mutáciách (okrem anglickej a japonskej) zložil Karel Svoboda, český text napísal Zdeněk Rytíř.


BRATISLAVA/redakcia Šoubizu, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti