Šoubiz

Najlepšie popové songy sveta? Patrí tam aj skladba od Slováka!

b-joey2.jpg

V súťaži Song Of the Year ju medzi päť najlepších vybrali Steven Tyler, Alicia Keys či Gwen Stefani.

Jozef Bubnár sa živí ako učiteľ angličtiny na cirkevnom gymnáziu vo Vranove nad Topľou. Je otcom dvoch dcérok. Ale po nociach sa venuje hudbe a textom ako B-Joey. Jeho práca prináša aj ovocie.

Za singel Not Afraid získal na festivale cenu za skladbu s najlepšou kompozíciou. Vďake skladbe Broadcast sa zase dostal do semifinále súťaže UK Songwriting Contest hneď v dvoch kategóriách - pop aj klip. Finalisti sa objavia na spoločnej kompilácii a víťaz získa možnosť podieľať sa ako spoluautor s Markom Cawleym (spolupracoval so Spice Girls či Tinou Turner) na skladbe pre niektorú svetovú hudobnú celebritu. Píše music-zone.eu.

Zdroj: Facebook/ B-Joey

„Postup v dvoch kategóriách beriem ako ďalšiu mimoriadne cennú skúsenosť, ktorá mi môže otvoriť cestu k zaujímavým kontaktom. Každá súťaž je pre mňa do istej miery aj akýmsi testom a som rád, že v Londýne som neprepadol," povedal s úsmevom B-Joey pre music-zone.eu.

Jeho skladbu Humanity registrujú aj americkí senátori a reakcia prišla aj z Bieleho domu. Práve táto pieseň zabodovala v súťaži Song Of the Year. V porote sedia ľudia z EMI, Sony, Universal či Warner Music. Okrem nich o najlepších skladbách rozhodujú Steven Tyler, Alicia Keys, Gwen Stefani či Lenny Kravitz. Boli to oni, ktorí posunuli B-Joeyovu skladbu do TOP 5 najlepších popových skladieb sveta. 


Rovnakú kategóriu vyhrala minulý rok Meghan Trainor so skladbou All About the Bass, ktorú si dnes spievajú všetci. 

BRATISLAVA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.