Šoubiz

Jedinečný obraz od Mariky Gombitovej. Vydražiť si ho môžete aj vy a pomôžete dobrej veci

marika.jpg
Zdroj: Oles Cheresko

Originálny nápad známej slovenskej dizajnérky Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej s názvom Vie ryba, kedy sa topí?, v spojení so zvučnými menami domácej a českej umeleckej scény, podporí ľudí bojujúcich s nepriazňou osudu.

Charitatívny umelecký projekt je jedinečným spojením výtvarného umenia autorky s umeleckým talentom osobností z rôznych oblastí kultúrno-spoločenského života. Aukčným partnerom projektu je aukčná spoločnosť SOGA.

O efektívne rozdelenie získaných finančných prostriedkov sa postarajú hlavní partneri projektu Nadácia Markíza, ktorá použije výťažok z charitatívnej aukcie na podporu a pomoc deťom, a Asociácia na ochranu práv pacientov. Do projektu vstúpila aj Americká obchodná komora v SR.

Zdroj: soga.sk

Aukcia spoločných obrazov známej slovenskej dizajnérky Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej a popredných umelcov: Tibor Bartfay, Michal David, Miroslav Donutil, Peter Dvorský, Marek Eben, Marika Gombitová, Ladislav Chudík, Dušan Jamrich, Petr Janda, David Koller, Peter Lipa, Peter Nagy, Štefan Kvietik, Milan Lasica, Kamil Peteraj, Viktor Preiss, Dušan Rapoš, Marián Slovák, Josef Somr, Zdeněk Svěrák, Karel Šíp, Stanislav Štepka, Vie ryba, kedy sa topí? sa uskutoční začiatkom 6. novembra v aukčnej sieni SOGA v Bratislave.

Zdroj: Oles Cheresko

Verejnosť sa do akcie bude môcť zapojiť prostredníctvom online aukcie obrazu, ktorý Hedviga Hamžíková-Harvánková vytvorila s Marikou Gombitovou. Záujemca si dielo bude môcť kúpiť v čase od 27. októbra do 6. novembra 2014. Viac informácií na www.soga.sk

Kto je Hedviga Hamžíková Harvánková?

Narodila sa 8.2.1973 v Snine. Absolvovala SUPŠ v Košiciach. V rokoch 1995-2000 študovala na VŠVU v Bratislave, odbor grafický didzajn. V roku 2002 skončila UTB v Zlíne, odbor multimédiá. Od roku 2004 pôsobí ako pedagogička v Ústave dizajnu na STU v Bratislave. V roku 1996 založila vlastné 3H creative studio.Získala štyri svetové ceny za grafický a obalový dizajn, 23 medzinárodných ocenení. Cena Krištáľové krídlo v kategórii výtvarné umenie. Držiteľka siedmich priemyselných vzorov.

Zdroj: Oles Cheresko
 

Zdroj: Oles Cheresko

BRATISLAVA/ redakcia Šoubizu

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti