Šoubiz

Bubeník AC/DC už nie je obvinený z pokusu o najatie vraha

Phil Rudd
Zdroj: YouTube

Voči 60-ročnému Ruddovi existujú však aj ďalšie obvinenia.

Prokuratúra na Novom Zélande stiahla obvinenie voči bubeníkovi hardrockovej kapely AC/DC Philovi Ruddovi za pokus o najatie nájomného vraha. "Dôkazy boli nepresvedčivé," citovala dnes agentúra DPA zo stanoviska prokurátora Grega Hollistera-Jonesa.

Ďalšie podrobnosti žalobca neuviedol. Upozornil však na to, že voči 60-ročnému Ruddovi existujú aj ďalšie obvinenia - za údajné vyhrážanie sa vraždou a menej závažné obvinenie z prechovávania drog.

Ruddov právnik Paul Mabey povedal, že obvinenie z pokusu o vraždu vzniesla polícia bez konzultácie s prokuratúrou. Podľa neho nemalo "nikdy padnúť" a spôsobilo jeho mandantovi "nevyčísliteľnú" škodu.

Rudd predstúpil pred súd vo štvrtok v meste Tauranga na Severnom ostrove, kde býva. Nepriznal sa k žiadnemu z obvinení a následne ho prepustili na kauciu. Polícia zatkla Rudda, ktorého vlastné meno je Phil Witschke, krátko predtým počas razie v jeho dome.

Hudobník v septembri údajne hľadal nájomného vraha, ktorý mal zabiť dvoch ľudí. Jednému z nich sa mal vyhrážať zabitím. Identita údajných obetí nie je známa.Rudd sa presťahoval po prímorského mesta Tauranga po tom, čo ho z kapely v roku 1983 vyhodili. K AC/DC sa znovu pridal v roku 1994, ale zostal žiť na Novom Zélande, kde vlastní reštauráciu.

V roku 2010 ho odsúdili za prechovávanie marihuany a dostal tiež pokutu. Skupine AC/DC vyjde 2. decembra jej prvý album po piatich rokoch. Kapela vydala vyhlásenie, podľa ktorého kauza nebude mať vplyv na vydanie nového albumu ani na budúcoročné turné.

WELLINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.