Šoubiz

Freddie je stále nesmrteľný! Zajtra si naňho spomenie svet

Freddie Mercury zomrel pred 23 rokmi
Freddie Mercury zomrel pred 23 rokmi Zdroj: Profimedia.sk

Spevák zomrel na následky AIDS vo svojom dome v londýnskej štvrti Kensington. Ktorú jeho skladbu máte najradšej?

Už je to takmer štvrťstoročie. Freddie Mercury zomrel pred 23 rokmi. Spevák legendárnej skupiny Queen sa narodil ako Farookh Frederic Bulsara v meste Stone Town v Zanzibare. Charakteristické vystupovanie a rozsah viac než štyroch oktáv z neho urobili legendu.

Freddie mal v 70-tych rokoch dlhodobý vzťah s Mary Austinovou. V roku 1976 sa jej priznal so svojou sexuálnou orientáciou a ich vzťah sa skončil. Napriek tomu zostali priateľmi a Freddie sa niekoľkokrát na adresu Mary vyjadril, že je to jediný skutočný priateľ, akého kedy mal.

Od roku 1985 bol vo vzťahu s kaderníkom Jimmom Huttonom. Ten s ním strávil posledných šesť rokov života, staral sa oňho počas boja s AIDS a bol pri ňom aj keď zomrel.

Aj keď bol na pódiu extrovert, v súkromí bol úplne iným človekom. Nerád poskytoval rozhovory a veľmi si strážil súkromie. Možno aj preto potvrdil informácie o svojej chorobe iba deň pred smrťou. Zomrel 24. novembra 1991 vo svojom dome v londýnskej štvrti Kensington.

Pripravili sme pre vás rebríček piatich legendárnych hitov skupiny Queen, o ktorých si v redakcií myslíme, že sú najlepšie.

BOHEMIAN RHAPSODY


DON´T STOP ME NOW


I WANT TO BREAK FREE


THE SHOW MUST GO ON


TOO MUCH LOVE WILL KILL YOU

 

BARCELONA


BRATISLAVA/pt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti