Šoubiz

Reportér Michael Szatmary kráčal po hviezdach Hollywoodu

Reportér Michael Szatmary v Hollywoode.
Zdroj: TV Markíza,

S našou spravodajskou kamerou navštívil známy chodník slávy, kde je až 2500 hviezd.

Továreň na sny - Hollywood. Miesto, kde vznikajú najznámejšie filmy sveta. Miesto, kde sa s neznámych hercov stávajú hviezdy. Každý, kto kedy túžil po svetovej sláve a kariére, nemohol sa na najvyššie stupienky filmového priemyslu dostať bez Hollywoodu.

A tento fakt v podstate platí dodnes. „Tu nie je nič nemožné. Tu sa plnia sny. Ak si chcete splniť tie vaše, týkajúce sa filmu, toto je to miesto," povedal nám veľvyslanec Hollywoodu Gregg Donovan.

Tým, ktorým sa to podarilo, majú svoju hviezdu na chodníku slávy. Vyrobené sú z ružového brúseného betónu, orámované bronzom vložene do mramorového čierneho štvorca.

Na chodníku je 2 500 hviezd. Prvým umelcom, ktorý získal hneď dve hviezdy je Michael Jackson, jednu za sólovú kariéru a druhú ako člen skupiny Jackson Five. Posledným oceneným je nateraz herec Mathew McConaughey.

Hollywood nie je len o chodníku slávy, bulvár lemujú slávne budovy, ale aj bary a množstvo predajní suvenírov. „Keď ste tu, veď poďte za mnou, toto je divadlo, kde sa každoročne odovzdávajú Oscary. Vedľa je zase čínske a pred ním nájdete odtlačky rúk a topánok filmových hviezd v betóne," dodal Donovan.

Na ulici stretnete aj množstvo postavičiek v kostýmoch, niekedy sa stane, že sa medzi nimi strhne aj bitka. Aj keď dnes hollywoodsky bulvár viac turistická atrakcia ako skutočná brána do filmového priemyslu, určite stojí za návštevu.


HOLLYWOOD/Michael Szatmary

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.