Šoubiz

Ples v opere prinesie tento rok tri veľké novinky

Prvý valčík na Plese v opere
Zdroj: Orange

Jeho hostia sa môžu tešiť na zaujímavé zmeny v programe aj v režisérskej dielni.

Jubilejný 15. ročník Plesu v opere prinesie niekoľko noviniek. Jeho hostia sa môžu tešiť na zaujímavé zmeny v programe aj v režisérskej dielni. Prekvapením je tiež suma, ktorú sa doteraz podarilo vyzbierať na dobročinné účely. V doterajšej histórii plesu majú všetky novinky prvenstvo.

Viac ako milión eur na charitu

Pätnáste výročie Plesu v opere, ktorý sa bude konať 10. januára 2015, už teraz vďaka príspevkom od potvrdených hostí naplnil veľké očakávania. Kumulatívny objem finančnej pomoci od hostí Plesu v opere prelomil magickú hranicu milión eur.

„Do milióna nám chýbalo necelých 180-tisíc eur. S veľkou radosťou môžem potvrdiť, že hranicu sme prekonali. Viacerí hostia sa totiž rozhodli prispieť vyššou sumou, ako je stanovený príspevok. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí nám tento míľnik pomohli dosiahnuť. Teší nás, že sa nám darí napĺňať poslanie tohto podujatia, spájať úspešných ľudí a štedrých darcov pre pomoc iným," prezradila riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová a dodala, že charitatívny rozmer podujatia je každým rokom silnejší a jeho systematický rozvoj prináša svoje výsledky.

Ples v opere bude po prvý raz režírovať žena

Tento rok bude mať režisérske žezlo Plesu v opere v rukách talentovaná Češka Jana Burkiewicz. Otvárací ceremoniál pod jej taktovkou prepojí operu, balet a kostýmy do jedného unikátneho predstavenia.

„Každý režisér či choreograf pracuje autorsky a inak to nebude ani u mňa. Kľúčom k úspechu je dobrý výber umelcov. S produkčným tímom sme angažovali účinkujúcich, ktorí tento rok ponúknu unikátny zážitok a typovo spĺňajú požiadavky danej témy. Na tom sme si dali mimoriadne záležať," prezradila Jana Burkiewicz.

Nadaná režisérka v minulosti spolupracovala aj na ďalšom charitatívnom projekte Plesu v opere, módnej prehliadke Orange Fashion. Je autorkou choreografie k opere Don Giovanni pre Národné divadlo v Prahe, muzikálov Mauglí, Quasimodo, Márna lásky snaha či Urinetown. Je hlavnou choreografkou pražského design & fashion weeku Designblok a ako choreografka sa podieľala aj na prezentácii českej módy na Expo 2010.

Priestor v programe dostane slovenská hudobná produkcia

Organizátori Plesu v opere sa tento rok s výnimkou hviezdy večera rozhodli pre výhradne slovenských interpretov a skupiny. „Keďže Ples v opere už 15 rokov tvorí súčasť národnej kultúry, jubilejný ročník venujeme domácej hudobnej scéne," prezrádza Andrea Cocherová.

Jedinečnosť a krása slovenskej hudby sa spoja v spoločnom vystúpení Svetlany Rymarenko, Mirky Partlovej, Márie Čírovej a Anity Soul. Svojimi najväčšími hitmi hostí plesu poteší hviezda slovenskej popovej scény Miro Žbirka. O skvelú zábavu sa po polnoci postarajú aj populárne skupiny HEX a Vidiek. Nezameniteľnú atmosféru do budovy Slovenského národného divadla prinesú Cigánski diabli s Katkou Knechtovou.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti