Šoubiz

Hana Hegerová je po srdcovej príhode v umelom spánku!

Hana Hegerová.
Zdroj: TASR

Hovorca nemocnice Filip Brož potvrdil správu s tým, že ďalšie informácie o jej zdravotnom stave nesmie zatiaľ poskytovať.

Speváčka Hana Hegerová (83) je po srdcovej príhode v umelom spánku vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe. Informoval o tom dnes český spravodajský portál iDNES.cz s odvolaním sa na svoj zdroj. Hovorca nemocnice Filip Brož potvrdil správu s tým, že ďalšie informácie o jej zdravotnom stave nesmie zatiaľ poskytovať.

Podľa zdroja iDNES.cz previezli slovenskú a českú šansoniérku do nemocnice z jej bytu po srdcovej príhode a uviedli ju do umelého spánku. Publicista Tomáš Padevět povedal, že ešte v stredu s Hegerovou telefonoval, ale žiadnu informáciu o zvrate v jej zdravotnom stave nemá. Padevět pracoval so speváčkou na jej autobiografii.

Zdroj: TASR

Hegerová sa nemohla zúčastniť ani na dnešnej poslednej rozlúčke so zosnulým hudobným skladateľom Petrom Hapkom, ktorý pre ňu napísal celý rad nezabudnuteľných hitov a naspieval s ňou aj slávny duet Levandulová. Ešte pred týždňom si speváčka zaspomínala pre iDNES.cz na Hapku, ktorý zomrel 25. novembra vo veku 70 rokov.

„Posledné stretnutie sa uskutočnilo v pražskej krčme mojich kamarátov, kam som pozvala niekoľko najbližších priateľov na oslavu svojich 80. narodenín. Potom už kvôli zdravotným problémom nás oboch nebola ďalšia príležitosť," uviedla Hegerová

Šansoniérka pochádzajúca zo Slovenska ohlásila koniec kariéry pred troma rokmi. V roku 2013 ju povýšili na komandéra francúzskeho Rádu za zásluhy. Francúzsky veľvyslanec vtedy uviedol, že speváčke ho udelili za významný prínos k propagácii francúzskeho šansónu a francúzskej kultúry všeobecne. Tento rok Hegerovej český prezident Miloš Zeman udelil Rád Tomáša Garrigua Masaryka I. triedy, pripomenul portál Lidovky.cz.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.