Šoubiz

Hviezdou jubilejného Plesu v opere bude po prvý raz muž

rick.jpg

Rick Astley sa už na Slovensko teší.

Pätnásty ročník Plesu v opere otvorí úderom na gong svetová hviezda hudobnej scény. Unikátny barytón britského speváka Ricka Astleyho zaznie v budove SND už 10. januára 2015.

Bratislava v januári privíta popovú hviezdu svetového mena, nadaného muzikanta a speváka Ricka Astleyho. Ten sa zhostí svojej úlohy hudobnej hviezdy Plesu v opere a v duchu tradície otvorí jubilejný 15. ročník podujatia slávnostným úderom na gong.

Rick Astley (48) v čase najväčšej slávy doslova ovládol diskotéky aj srdcia fanúšikov po celom svete. Preslávil sa najmä v rozmedzí rokov 1987 až 1991, keď mu vyšli tri štúdiové albumy „Whenever You Need Somebody" (1987), „Hold Me in Your Arms" (1988) a „Free" (1991).

Z úspešného debutového albumu sa predalo viac než 15 miliónov kópií po celom svete. Zásluhu mal na tom predovšetkým megahit „Never Gonna Give You Up", ktorý sa stal doslova cez noc hudobnou senzáciou. Singel sa ocitol priamo na vrchole britskej hitparády, kde sa udržal 5 týždňov a v Británii bol v tom roku najpredávanejším.

Zdroj: Profimedia.sk

S ďalším hitom "Whenever You Need Somebody" si Astley vyslúžil prvé miesta v hitparádach siedmich krajín a nomináciu na cenu Grammy v kategórii „Best New Artist". Ako jediný mužský umelec dosiahol, že jeho prvých osem singlov dobylo najvyššie priečky britských hitparád. Dodnes si tento rekord udržal.

Spevácku dráhu Ricka Astleyho mapuje 16 albumov, 6 štúdiových a 10 best off vydaní. V minulosti okrem iných spolupracoval s Eltonom Johnom, Robom Fisherom, Andreou Crouch či Lisou Stansfield. V roku 2008 vyhral cenu MTV Europe Music Awards v kategórii „Best Act Ever".

Aj v súčasnosti koncertuje po celom svete a zároveň pracuje na nových piesňach. V posledných mesiacoch navštívil v rámci turné Japonsko, Južnú Ameriku a v Austráliu.

Rick Astley už v minulosti Slovensko navštívil. Na svoju prvú návštevu Slovenska si spomína takto: „Bola to fakt dobrá noc. Pamätám si, že vonku bolo veľa snehu. Bol som na krátkej prechádzke a aj keď bolo veľmi zima, užíval som si to. Bratislava je krásna - most, rieka, starobylé budovy, teším sa, že sa tam pozriem opäť," prezradil Rick Astley.

O Plese v opere

Ples v opere začal písať svoju históriu v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Po pätnástich rokoch predstavuje Ples v opere nielen spojenie spoločenskej elegancie, vysokého kultúrneho zážitku, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie.

Ples v opere našiel svoje miesto v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami. Plesu sa opätovne dostalo tej cti, že nad ním prevzala záštitu Bratislava, hlavné mesto Slovenskej republiky. Ples v opere každoročne poctia svojou prítomnosťou významné osobnosti spoločenského, aj hospodárskeho života.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti