Šoubiz

Ples v opere a Nadácia Televízie Markíza vyhlasujú spoločnú finančnú zbierku

PLESweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Každý z nás tak môže pomôcť miestam, kde odborníci denne zachraňujú detské životy.

Ples v opere v spolupráci s Nadáciou Markíza vyhlasujú celoslovenskú finančnú zbierku na pomoc klinikám detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny. Každý z nás tak môže pomôcť miestam, kde odborníci denne zachraňujú detské životy.

Pri príležitosti jubilejného 15. výročia Plesu v opere sa jeho organizátori rozhodli pre netradičný krok. Dobročinný charakter podujatia rozširujú a vďaka spolupráci s Nadáciou Markíza doň zapájajú aj širokú verejnosť.


Prostredníctvom verejnej finančnej zbierky bude môcť každý v období od 17. decembra 2014 do 23. januára 2015 podporiť svojim príspevkom kliniky detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny a navýšiť tak tohtoročný finančný výťažok od hostí Plesu v Opere. Na Slovensku máme 4 takéto špecializované pracoviská - v Bratislave, Martine, Banskej Bystrici a Košiciach. Skúsení lekári v nich dennodenne zachraňujú životy našich detí.

Ľudia budú môcť podporiť kliniky detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny jednoducho, zaslaním ľubovoľnej SMS správy v hodnote 2 € na číslo 829 alebo prostredníctvom finančného príspevku na číslo účtu 333 222 322/1111.

Počas 15 rokov existencie Plesu v opere sa toto podujatie stalo symbolom unikátneho spojenia spoločenskej elegancie a vysokého kultúrneho zážitku. „Špeciálne ma teší, že Ples v opere je dnes nositeľom dobročinného odkazu a každý rok sa nám vďaka štedrým príspevkom hostí darí stále vyššou sumou pomáhať tam, kde je to potrebné," povedal riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič.

„Nadácia Markíza je renomovaná a na Slovensku úspešne pôsobí už dlhé roky. Preto ju vnímame ako ideálneho partnera pre takúto iniciatívu," dodal Lančarič.

„Nadácia Markíza a Ples v opere majú jeden spoločný cieľ. Pomáhať deťom. Podporujeme ich rozvoj a pomáhame aj v boji s nepriazňou osudu či inými zložitými životnými situáciami. A keďže výťažok z príspevkov hostí Plesu v opere tento rok poputuje práve na zlepšenie prístrojového vybavenia detských kliník intenzívnej starostlivosti, návrh organizátorov plesu na spoluprácu v rámci finančnej zbierky sme s radosťou prijali," povedal predseda Správnej rady Nadácie Markíza Michal Borec.

O Plese v opere

Ples v opere začal písať svoju históriu v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Po pätnástich rokoch predstavuje Ples v opere nielen spojenie spoločenskej elegancie, vysokého kultúrneho zážitku, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie.

Ples v opere našiel svoje miesto v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami. Plesu sa opätovne dostalo tej cti, že nad ním prevzala záštitu Bratislava, hlavné mesto Slovenskej republiky. Ples v opere každoročne poctia svojou prítomnosťou významné osobnosti spoločenského, aj hospodárskeho života

O Nadácii Markíza

Cieľom Nadácie Markíza je pomoc deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia, so zdravotnými ťažkosťami, podpora vzdelávania a rozvoj talentov detí a mládeže. Nadácia pomáha zneužívaným a zanedbávaným deťom či obetiam domáceho násilia a sexuálneho zneužívania.

Pracuje na realizácii projektov, vďaka ktorým sa môže zmeniť kvalita života detí, ktoré im prinášajú radosť a pomáhajú im splniť ich vytúžené ciele. Dôležitou oblasťou podpory je práve zdravie našich detí. Nadácia sa usiluje chrániť ho podporou preventívnych projektov.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK,TV MARKÍZA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti