Šoubiz

Klip jednonohej speváčky. Nechala si amputovať nohu!

modesta.jpg

Trpela bolesťami, a tak si ju nechala amputovať. Začala sa sústrediť na kariéru a chce zmeniť to, ako vnímame ľudí so zdravotným postihnutím.

Na britskej hudobnej scéne je nová tvár a pokojne môže konkurovať aj Beyoncé. Dvadsaťšesťročnú Viktoriu Modestu nezastavila ani amputácia ľavej nohy pre obrovské bolesti a rozhodla si splniť svoj sen o hudobnej kariére. Len včera uzrel svetlo sveta jej zvláštny videoklip, v ktorom nechýbajú fetišistické kostýmy a zvláštne protézy na nohe. Umelecky poňatý klip vás ale nepobúri a nebudete sa pri ňom ani nudiť. 


"Narodila som sa v Lotyšsku a bol to komplikovaný pôrod. Pre nedbanlivosť lekára mi pri ňom vykĺbili nohu a bok. Mala som len dva týždne a sadru na nohe. Lenže žiadna náprava sa nekonala a zistili, že sa mi v nej zastavil rast. Keď som mala šesť, už bolo vidieť značný rozdiel medzi pravou a ľavou nohou. V 12-tich rokoch som už mala za sebou 15 operácií," povedala Viktoria pre DailyMail.


"V tých časoch ma brali lekári ako nejakú prekážku a dokonca povedali mojim rodičom, aby ma dali do detského domova, že čo s takým deckom. Som veľmi vďačná mojej mame, ktorá mi vždy dala pocítiť, že som pre ňu dokonalá," hovorí.

Lenže aj keď ju rodičia podporovali, svet naokolo bol veľmi krutý. V rodnej krajine bola pre mnohých ako nepoužiteľný odpad. S rodinou sa presťahovali do Londýna, kde sa na škole stala terčom tyranov. "Bol to extrém, boli chvíle, kedy som to chcela vzdať. Ani učitelia s tým nič nerobili. Zo školy som odišla v 14-tich a sociálka sa vyhrážala mojím rodičom, že nás deportujú, keď nebudem chodiť do školy," vysvetlila Viktoria. 


Obrátila sa na hudbu a módu a našla sa v tom. Lenže sa hanbila za svoju nohu, tak požiadala o amputáciu. Lekár ju odmietol, a tak začala hľadať odborníkov na protetiku, aby mohla presvedčiť lekárov na operáciu. Nakoniec sa jej to podarilo a keď prišla o nohu, viditeľne sa jej uľavilo. Začala sa sústrediť na svoju kariéru.

Videoklip, ktorý zverejnila v spolupráci s Channel 4, stál 200-tisíc libier a bol vytvorený práve preto, aby sa upozornilo na to, ako vnímame ľudí so zdravotným postihnutím. 


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.