Šoubiz

Ples v opere: Pozrite si, ako to tam vyzeralo

ples.JPG
Zdroj: Orange

Po šiestykrát má toto prestížne podujatie dobročinný charakter.

Anglický spevák Rick Astley slávnostným úderom na gong v historickej budove Slovenského národného divadla otvoril v sobotu večer (10.1.) jubilejný 15. ročník Plesu v opere. Po šiestykrát má toto prestížne podujatie dobročinný charakter, výťažok poputuje na zlepšenie prístrojového vybavenia kliník detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Zdroj: Orange

Pridal aj známy song My Girl, ktorý preslávil americkú vokálnu skupinu Temptations. Rick na Slovensku nie je nováčikom, Ples v opere bol jeho tretím vystúpením na Slovensku a ako sám povedal, rád sa tu vráti. 

 

Zdroj: Orange

Tanečný parket bol zaplnený do posledného miesta pri vystúpení Mira Žbirku. Hity V slepých uličkách, Biely kvet, Atlantída, Mám rád poznal hádam každý z plesových hostí. K hitu Co bolí, to přebolí si slovenský Paul McCartney pozval na pódium speváčku Marthu, k ďalšiemu hitu Balada o poľných vtákoch si prizval Katku Knechtovú, aby ju ponúkli ako duet. Nemohla chýbať ani beatlesovka Hey Jude. 

Zdroj: Orange

Záver na „veľkom javisku" patril skupine Hex a hitom Keď sme sami, Nikdy nebolo lepšie, Život, Chvíľu áno, chvíľu nie či Maťo a Linda. V priestoroch Restaurant opera už niekoľko rokov hrá orchester Cigánski diabli. Tentokrát si prizvali aj speváčku Katku Knechtovú, s ktorou na jeseň absolvovali úspešné slovenské koncertné turné. A tak popri orchestrálnych skladbách zazneli aj známe Knechtovej hity Za tebou, Spomaľ či Krajinou.

Zdroj: Orange

„Dúfali sme pri prvom ročníku tohto plesu, že sa to podarí, chceli sme usporiadať jeden špičkový ples v Bratislave s tým, že keď sa to podarí, ako to budeme robiť ďalej. Mohlo to skončiť aj tým, že by to verejnosť neprijala, ale podarilo sa nám to posunúť aj do ďalších ročníkov. Podarilo sa a hľadali sme spôsob, ako to ďalej zlepšiť a následne dať tomu vyšší, nielen zábavný rozmer. Trúfli sme si pri desiatom ročníku, takže toto je šiesty charitatívny ročník," uviedol Pavol Lančarič, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko. 

Zdroj: Orange

„Pre mňa aj takáto slávnostná príležitosť ako je Ples v opere aj pracovnou záležitosťou. Však aj názov plesu znamená to, že sa koná v opernom dome, kde je opera prítomná. A bola aj v dnešnom programe ako barokové predstavenie, invenčne spracované a veľmi dobre interpretované. Bola to zmes moderny choreografických a hudobných nápadov," dodal generálny riaditeľ SND Marián Chudovský. Doma sa veľmi nezdrží, pretože hosťuje v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde režíruje veristickú dvojoperu Sedliacka česť a Komedianti.

Takto prichádzali hostia na 15. Ples v opere:

Zdroj: Orange

Zdroj: Orange

Zdroj: Orange
 
Zdroj: Orange

Zdroj: Orange

Zdroj: Orange

Zdroj: Orange

Zdroj: Orange

 BRATISLAVA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.