Šoubiz

Ples v opere inak: Do nemocníc odovzdali 220-tisíc eur

19_ples_v_opereweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Peniaze dostanú štyri kliniky detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny v Bratislave, Martine, Banskej Bystrici a Košiciach.

Deti so závažnými traumami, poraneniami lebky a mozgu potrebujú intenzívnu starostlivosť. Každý nový prístroj a technológia im dáva novú nádej na uzdravenie. Peniaze na ne sa ale zháňajú ťažko. Najlepšie to vedia štyri slovenské kliniky detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Viacerí hostia prispeli sumou aj vo výške 5000 eur.

S plesom v opere ide už niekoľko rokov ruka v ruke aj túžba pomáhať. Každá pozvánka pre pár sa spája s príspevkom 500 eur. Niektorí dajú i viac.

Spolu vyše 220 tisíc eur. Peniaze dostanú štyri kliniky detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny. Jednou z nich je i Detská fakultná nemocnica v Bratislave. Na klinike anestéziológie chcú za vyzbierané peniaze obnoviť ventilačnú techniku.

Finančný dar pomôže aj v Banskej Bystrici, Košiciach a v Martine.

"My sme nemocnica pavilónového typu a prenášať tie prístroje vonku, ktoré sú väčšinou ťažké a sú aj drahé je problematické, takže väčšia časť tohto daru pôjde na tento prístroj," hovorí Slavomír Nosáľ, prednosta kliniky detsk. anestéziológie a in. medicíne v Martine.

Spomínané prístroje stoja okolo 34 tisíc eur. Vybaviť takúto pomoc od sponzorov a darcov v regióne je podľa prednostu veľmi ťažké.BRATISLAVA/Tv Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.