Hacker vraj napadol počítače viacerých celebrít. Aj Madonnin

madonna tvar.jpg

Hovorca izraelskej polície Micky Rosenfeld neuviedol, ktorých umelcov zadržaný muž poškodil.

Izraelská polícia zatkla muža, ktorý údajne prenikol do počítačov viacerých medzinárodne známych celebrít, vrátane americkej speváčky Madonny. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na izraelského policajného hovorcu. 

Tridsaťdeväťročný obyvateľ Tel Avivu, bývalý účastník populárnej izraelskej pesničkovej súťaže, je podozrivý z neoprávneného vniknutia do počítačov viacerých zahraničných spevákov. Týmto spôsobom získal už zverejnené, ale aj dovtedy nevydané nahrávky, ktoré potom predával na internete. 

Hovorca izraelskej polície Micky Rosenfeld neuviedol, ktorých umelcov zadržaný muž poškodil. Zástupca speváčky Madonny v Izraeli však tvrdí, že je medzi nimi aj ona. 

Na odhalení hackera izraelská polícia spolupracovala s americkým Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI). Meno podozrivého zatiaľ nezverejnili. 

Vlani v decembri unikli na internet demo nahrávky piesní z Madoninho pripravovaného albumu Rebel Heart. Speváčka reagovala rozhorčenými vyjadreniami na sociálnych sieťach. Nelegálne zverejnenie nahrávok vtedy označila za "znásilnenie umenia" a "formu terorizmu".

JERUZALEM/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti