Potvrdené: Auto s Paulom Walkerom sa rútilo rýchlosťou 160 km/h

Auto začalo po náraze horieť.
Zdroj: SITA

Testy na prítomnosť alkoholu či drog v telách oboch mužov boli negatívne.

Auto, v ktorom zahynul herec Paul Walker, sa rútilo rýchlosťou viac ako 160 km/h tesne pred nárazom do pouličnej lampy a stromu. Vyplýva to z pitevnej správy okresného súdneho lekára okresu Los Angeles.

"Červené Porsche Carrera GT išlo nebezpečnou rýchlosťou, približne viac ako 100 míľ za hodinu. Z neznámych dôvodov vodič stratil kontrolu nad vozidlom," uvádza sa v správe.

Zdroj: facebook.com/Fast & Furious

Walker (40), známy predovšetkým z filmovej série Rýchlo a zbesilo, zahynul 30. novembra v aute, ktoré narazilo do pouličnej lampy a stromu. Auto, v ktorom sedel na mieste spolujazdca, následne explodovalo a začalo horieť. Pri nehode prišiel o život aj hercov kamarát a finančný poradca Roger Rodas, ktorý auto riadil.

Podľa pitevnej správy bolo Walkerovo telo spálené na nepoznanie. Testy na prítomnosť alkoholu či drog v telách oboch mužov boli negatívne.

Walker bol hviezdou piatich zo šiestich filmových dielov Rýchlo a zbesilo (Fast & Furious), ktoré sa stali kasovými trhákmi a glorifikovali rýchle autá aj nebezpečné jazdenie. Siedmy diel série o pouličných pretekoch sa začal nakrúcať v septembri a filmové štúdiá Universal oznámili, že Walkera uvidia diváci v hlavnej úlohe napriek tomu, že 30. novembra zomrel.

Zdroj: SITA

USA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti