Šoubiz

Cez víkend k nám zavíta muž, ktorého porovnávajú s Mozartom

Ennio Morricone počas rozhovoru pre TV Markíza.
Zdroj: TV Markíza,

Ennio Morricone má všetko v hlave, doma nemá žiadny nástroj.

Oscarový tvorca filmovej hudby Ennio Morricone patrí medzi žijúce legendy, ktoré chodia po tomto svete. A predstavte si, že už tento víkend maestro príde z Ríma do Bratislavy.

Všetci, ktorí mali tú česť sa s ním stretnúť hovoria, že Ennio Morricone je aj napriek svojej veľkej genialite skromný človek.

O Morriconem môžeme bezpochyby povedať, že je patrí medzi hudobných géniov. Majstro pochádza z hudobnej rodiny a už v 15-tich rokoch zastupoval svojho otca v orchestri. Mnohí jeho talent prirovnávajú k veľkému Mozartovi.

Pravý skladateľ nepotrebuje klavír na komponovanie, má to všetko v hlave a myšlienky priamo zapisuje do partitúry

Maestro počuje hudbu v hlave a tak aj skladá. Doma nemá žiadny hudobný nástroj. V jeho tajnej pracovni nájdete, len stovky listov papiera.

Ennio Morricone zložil hudbu k viac, ako k 500 filmom a hovorí o nich, ako svojich hudobných deťoch, ktoré ma všetky rovnako rád.

Maestro spolupracoval s mnohými svetoznámymi režisérmi, no lesk Hollywoodu ho nikdy nezlákal. Celý svoj život prežil v Taliansku.

Dnes má tento hudobný velikán už 85 rokov a aj keď je plný energie hovorí, že ide už o jeho posledné svetové turné.

Prvú svoju skladbu som zložil v 10tich rokoch, bola pre hlas a klavír. Jednu som vlastne napísal ešte keď som mal šesť rokov, ale tú som roztrhal. Ani jednu z nich však neradím medzi svoje diela.

 


BRATISLAVA, RÍM/Kristína Kövešová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.