Ornella Muti dostala pokutu. Mala vystupovať v divadle, namiesto toho večerala s Putinom

Ornella Muti večerala s Putinom, dostala pokutu.
Zdroj: TASR

Súd ju uznal vinnú z podvodu.

Talianska herečka Ornella Muti, ktorej filmová kariéra bola na vrchole v 80. rokoch minulého storočia, v utorok dostala podmienečný trest odňatia slobody na osem mesiacov a pokutu 600 eur za to, že vynechala divadelné predstavenie kvôli predstieranej chorobe. Pritom sa však zúčastnila večere s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Súd v meste Pordenone na severovýchode Talianska uznal 59-ročnú herečku za vinnú z podvodu. Sama priznala, že v decembri 2010 presvedčila lekára, aby jej vydal falošné potvrdenie, že trpí zápalom hrtana, a preto sa nemôže objaviť na javisku vo Verdiho divadle v prístavnom meste Terst.

Ornella Muti, ktorá dostala približne 25.000 eur za naplánované vystúpenie v divadle, sa namiesto toho zúčastnila charitatívnej večere v Putinovom rodnom meste Petrohrad. Spoločnosť im robil aj hollywoodsky herec Kevin Costner.

Sudkyňa Patrizia Botteriová udelila herečke pokutu 600 eur a trest osem mesiacov za mrežami, ale vyhlásila, že hviezda by sa mohla väzeniu vyhnúť, keby zložila zálohu 30.000 eur na pokrytie škôd spôsobených divadelnej spoločnosti.

RÍM/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti