Šoubiz

Elton John sa urazil na Dolceho a Gabbanu. Vyzýva na ich bojkot

Elton John
Elton John Zdroj: Twitter/Elton John

Známi módni návrhári nesúhlasia s myšlienkou rodiny dvoch gayov, čo si adoptujú deti porodené náhradnou matkou. Takýchto potomkov označili za "syntetických".

Britský spevák Elton John vyzval dnes na bojkot talianskej módnej značky Dolce & Gabbana po tom, ako táto dvojica návrhárov označila deti narodené prostredníctvom umelého oplodnenia za "syntetické".

Spevák, ktorý so svojím manželom Davidom Furnishom vychováva dve deti, na sociálnej sieti Instagram zaútočil na taliansku dvojicu za ich kritiku rodín gayov a využívania umelého oplodnenia.

Domenico Dolce a Stefano Gabbana, ktorí sú obaja homosexuáli a kedysi tvorili pár, v rozhovore pre taliansky magazín Panorama tento víkend uviedli, že nesúhlasia s myšlienkou rodiny dvoch gayov, čo si adoptujú deti porodené náhradnou matkou, pričom takýchto potomkov označili za "syntetických", píše denník The Daily Mail.

John v reakcii napísal: "Ako sa opovažujete nazývať moje nádherné deti syntetickými? Umelé oplodnenie je zázrak, ktorý umožnil celým zástupom ľudí - heterosexuálom aj gayom - splniť si sny o vlastnom dieťati. Vaše zmýšľanie je zastarané ako vaša móda. Viac si už neoblečiem Dolce & Gabbana." Pripojil i hashtag #BoycottDolceGabbana.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti