Šoubiz

Zvoľte si najväčšieho seriálového zloducha!

zloduchovia.jpg

Svoje postavy hrajú ale tak dobre, že keby ich niektoré staršie dámy stretli na ulici, tak by ich možno aj opľuli.

Pijú nám krv a najradšej by sme ich utopili v lyžičke vody, pretože kazia životy našim obľúbeným seriálových hrdinom. V skutočnosti sú herci, ktorí stvárňujú zloduchov, dobrí ľudia. Svoje postavy hrajú ale tak dobre, že keby ich niektoré staršie dámy stretli na ulici, tak by ich možno aj opľuli. Lenže je to neslušné. Našťastie pre naše tváre z obľúbených markizáckych seriálov. Hlasujte v našej ankete na konci článku o najväčšieho zloducha.

Búrlivé víno

Karol Kramer - Vlado Kobielsky


Karol Kramer sa zniesol na Vínne doslova ako anjel - v bielej helikoptére. Uhladený a úslužný čaká, že mu mestečko padne k nohám. Prečo? Karol Kramer sa totiž vracia po rokoch domov, tam, kde má korene. A kde si všetci pamätajú jeho pohnutú minulosť. Teraz prišiel, aby okázalo predviedol, ako veľmi sa zmenil. Z problematického chlapca z chudobnej rodiny sa totiž stal jeden z najvplyvnejších ľudí na Slovensku. Karol verí, že ho tí, ktorí ním kedysi opovrhovali, konečne začnú obdivovať. Jeho krédo je jednoduché: ak predo mnou neskloníte hlavy, ja vám ich zotnem.

Michal Oláh - Marián Mitaš


Michal Oláh je nadpriemerne šikovný neurochirurg, ktorý má za sebou štúdium po celom svete. Kariéru si vybudoval v Kanade. Po jeho opätovnom návrate na rodnú hrudu však vyplývajú na povrch rodinné tajomstvá Oláhovcov, ktoré majú veľký vplyv na jeho konanie. Michal sa rozhodne ostať, aby pomohol tajomstvá rozpliesť. Lenže z uznávaného neurochirurga sa vykľul psychicky chorý človek, ktorý je pre svoje ciele schopný ublížiť komukoľvek.

Ingrid Horská - Henrieta Mičkovicová

Zdroj: TV Markíza

Mrcha, ktorá nemá zľutovania. Vždy dosiahne, čo chce. Má k tomu všetky zbrane - je krásna, inteligentná a nebezpečná. Je majsterkou ženskej psychologickej manipulácie, navonok je pokojná, priateľská a láskavá, ale vo vnútri tvrdá, vypočítavá a kalkulujúca.

Karin Kučerová - Barbora Švidraňová


Zlatokopka Karin je temperamentná, pred ľuďmi svojej krvnej skupiny vulgárna. Svoju povrchnosť a faloš zakrýva dobre hranou milotou a veľkodušnosťou. Jej zbraňou je citová manipulácia. Pochádza z chudobných pomerov, hanbí za svoj pôvod a rodinu. Preto sa chce stať niečím viac a využíva na to mužov, ktorí sú práve pri moci. Treba uznať, že sa vyzná v tlačenici a presne vie, ako na chlapov, aby dosiahla, po čom túži - materiálne zabezpečenie a istú moc. A je aj poriadne prešibaná a praktická. Pre seba.

Naďa Rácová - Rebeka Poláková


Naďa Rácová je Martinova bývalá spolužiačka z vysokej školy a skutočná matka malého Jurka. Naďa je presne taká, ako práve potrebuje byť! Je to chameleón, ktorý sa vždy prispôsobí danej situácií. Ak má plakať, roní krokodílie slzy. Ak má žobrať, hodiny kľačí na kolenách. V skutočnosti je však Naďa vypočítavá mrcha, ktorá dokáže využiť pre svoje ciele skutočne všetko. Nič jej nie je sväté. Len peniaze a predstava, že sa má dobre.

Chlapi neplačú

Roman Pollner - Alexander Bárta

Zdroj: TV Markíza

Explózia na bratovej svadbe sa Romanovi stala osudnou. Navždy zmenila jeho život a zničila jeho vzťah s Norou. Zo všetkého viní svojho brata Michala a jeho novú ženu Paulu. Ctižiadostivý, sebavedomý a bezohľadný Roman, ktorý bol pre vlastný zisk schopný intrigovať však čoskoro bude jedinou nádejou na záchranu rodiny Pollnerovcov. Paradoxne sa práve rodinné intrigy zaľúbil do švagrinej, bývalej manželky nevlastného brata Michala - Norou - s ktorou plánuje budúcnosť.

Nora Lánska - Petra Vajdová


Michalova bývalá žena Nora je sebecká a povýšenecká. K obyčajným ľuďom sa správa opovržlivo, napriek tomu, že sama vyrástla v skromných podmienkach. Neštíti sa intríg, keď potrebuje dosiahnuť svoj cieľ, ale je rafinovaná a nie je ľahké jej zámery odhaliť. V jej živote sú dôležití už iba dvaja ľudia - syn Sebastián a nevlastný Michalov brat Roman. Iba pre nich dvoch je v živote rozhodnutá urobiť čokoľvek.

Juraj Važecký - Lukáš Frlajs


Je jediným synom Renáty. Vyrastal bez otca a preto nepozná hranice. Renáta sa ho aj preto snažila chrániť a dopriať mu pocit, že im nič nechýba. No Juraj aj napriek matkinej snahe nedostatok peňazí pociťoval a s matkou prežíval aj všetky neistoty. Naučil sa svojským spôsobom vynahradiť si to, čo mu chýbalo. Preto má za sebou niekoľko drobných krádeží. No Renáta ho stále vníma ako dobre vychovaného a slušného syna. Chybu vždy hľadá v tých, čo ju presviedčajú o opaku. Juraj ju necháva veriť, že je poslušný syn, no v skutočnosti je to šikovný manipulátor.

Kristián Murín - Filip Tůma


Ľahkovážny Kristián prežíva najmä vďaka tomu, že sa dokáže votrieť do priazne bohatých paničiek. Dámy si ho väčšinou obľúbia a rady prispievajú na jeho večne sa rozbiehajúce podnikanie. V komunikácii so ženami je mimoriadne úspešný, pretože dokáže v každej jednej vyvolať pocit, že je jedinečná a milovaná. Je šarmantný, vtipný, bezstarostný, miluje život a všetko, čo k tomu patrí. Fantasticky klame, zavádza, dokáže sa vymotať z každej situácie a zachovať si pri tom eleganciu, ľahkosť a humor. Okrem toho, že vie, čo ženy potrebujú, im to aj dokáže aj dať, má nos na peniaze, ktoré má veľmi rád.

Sultán

Hürrem/Roksolana/Alexandra Anastázia Lisovská - Meryem Uzerli


Krásna dcéra pravoslávneho duchovného sa po nájazdoch tatárskych vojsk do východnej Európy dostala do otroctva. Mala však šťastie v nešťastí, pretože na rozdiel od iných žien s rovnako nezávideniahodným osudom nakoniec skončila v háreme samotného osmanského sultána, ktorého srdce sa jej podarilo získať, čím sa nezmazateľne zapísala do dejín. Vďaka svojej kráse a náklonnosti panovníka, ktoré dokázala patrične zúročiť, ale i ctižiadostivosti a schopnosti nenápadne, no dokonale manipulovať s milovaným mužom, totiž dokázala čosi v tých časoch vskutku nevídané!

Najprv sa jej podarilo presvedčiť sultána, aby jej dovolil presťahovať sa do paláca Topkapi, ktorý bol dovtedy výlučne útočiskom panovníka, nuž a o niečo neskôr sa jej tiež podarilo presvedčiť Sulejmana, ktorému postupne porodila päť detí, aby porušil tradície, daroval jej slobodu a vzal si ju za ženu so všetkými náležitými ceremóniami - a tak sa z druhej konkubíny, ktorou spočiatku bola, stala Sulejmanovou legálnou manželkou! Hürrem však bola rovnako ambiciózna, ako krásna - a rovnako nebezpečná! Koniec koncov, bez toho, aby si sama čo i len zašpinila ruky, sa tým či oným spôsobom zbavila každého, kto stál v ceste jej odvážnym plánom - Ibrahima, Mahidevran, princa Mustafu...

Zakázaná láska

Firdevs Yöreoğluová - Nebahat Çehre


Patrí medzi ženy, ktoré tvrdohlavo odmietajú starnúť, pretože to jednoducho nedokážu. To, že jej dcéry už dávno nie sú deti, ale ženy súce na vydaj, ju privádza do zúrivosti, stále sa totiž cíti byť mladá a žiaduca, rozhodne nie ako niekoho svokra, nieto ešte babička! Nečudo, že s dcérami, ktoré terorizuje, závidí im a nezrelo s nimi vo všetkom súperí, dokonca i v záležitostiach srdca, nemá veľmi dobrý vzťah – staršia Peyker má z nej neprehliadnuteľnú hrôzu a mladšia Bihter, ktorá ju viní zo smrti milovaného otca, ju dokonca otvorene nenávidí a pohŕda ňou!

Perla orientu

Ali - Kanbolat Görkem Arslan


Jeho jediným cieľom, vlastne zmyslom jeho života, je jediné - zničiť šťastie Asiino a Demirovo šťastie, rozbiť ho na márne kúsky a aj drobný prach z nich rozfúkať všetkými smermi tak, aby ich už nikdy nešlo zlepiť! Je totiž Asi úplne posadnutý, chce ju mať za každú cenu! No keď mu jeho plány nevyjdú a nepodarí sa mu zabrániť ich sobášu, udrie z nečakanej strany na Demirovu slabinu – začne sa totiž dvoriť jeho sestre Melek a požiada ju o ruku!
BRATISLAVA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.