Šoubiz

Angelina Jolie je po operácii. Nechala si odstrániť vaječníky

Angelina Jolie
Zdroj: TASR

Urobila tak preventívne kvôli obavám z rakoviny.

Angelina Jolie (39) si dala odstrániť vaječníky a vajíčkovody. Rovnako ako pred dvoma rokmi v prípade prsných žliaz tak herečka urobila preventívne kvôli obavám z rakoviny. Operáciu podstúpila minulý týždeň. Uviedla to v článku pre denník The New York Times.

Herečka priznala, že zákrok už nejaký čas plánovala, kým sa fyzicky aj psychicky pripravovala na predčasný príchod menopauzy po operácii. Dúfala, že operácia pár mesiacov počká, ale potom jej po krvných testoch lekári zistili zvýšené riziko vzniku choroby. Rozhodla sa preto pre okamžitú operáciu.

"Zavolala som manželovi do Francúzska a on za pár hodín sadal do lietadla. Na takých chvíľach v živote je krásne to, ako je všetko jasné. Viete, pre čo žijete a na čom záleží, "uviedla herečka a dodala, že ešte v ten deň sa hlásila u svojej chirurgičky, ktorá kedysi ošetrovala aj jej zosnulú matku. Tá v 56 rokoch zomrela na rakovinu. Keď lekárka Jolie povedala, že vyzerá ako matka, v herečke bola malá duša. "Ale potom sme sa na seba usmiali a zhodli sa na tom, že sa vyrovnáme s každým problémom, takže ideme na to," opísala Jolie.

Angelina Jolie už na začiatku roku 2013 podstúpila preventívne dvojitú mastektómiu. "Nosím v sebe chybný gén BRCA1, ktorý výrazne zvyšuje riziko rakoviny prsníka a vaječníkov. Lekári odhadli, že riziko ochorenia rakovinou prsníka je 87 percent a rakoviny vaječníkov 50-percentný, "povedala vtedy herečka.

NEW YORK/novinky.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti