Za "okukovanie" Clooneyho vily hrozí mastná pokuta

George Clooney s manželkou.
Zdroj: TASR

Severotalianska obec Laglio pri Comskom jazere zaviedla pokuty pre čumilov, ktorí sa zaujímajú o herca a jeho manželku.

Až na 500 eur zvýšila severotalianska obec Laglio pri Comskom jazere pokuty pre čumilov, zaujímajúcich sa o Georga Clooneyho a jeho manželku, právničku Amal Alamuddinovú. Nesmú postávať na hlavnej ceste popri jazere vedúcej za Clooneyho vilou z 18. storočia, pretože by "narúšaním verejného poriadku vytvárali problémy", zdôvodnila obec nové nariadenie. Rovnako nesmú priplávať na loďkách bližšie ako 100 metrov od Clooneyho majetku.

Zdroj: TASR

Nariadenie zostane v platnosti do konca septembra, teda počas obdobia, ktoré americký herec a režisér zvyčajne trávi v Lagliu, na úpätí zalesnených kopcov pokračujúcich až k Alpám.
O päťnásobnom zvýšení pokút na 500 eur v utorok v telefonickom rozhovore s agentúrou AP informoval starosta obce s necelým tisícom stálych obyvateľov Roberto Pozzi. 

Clooney sa oženil s britskou právničkou Amal Alamuddinovou v septembri v Benátkach. "Odkedy sa oženil sme ho nevideli. Uvidíme, či príde počas svojho zvyčajného obdobia," dodal starosta. 

Podľa jeho slov doteraz prevážil "zdravý rozum" a nikomu pokutu nedali. Na nariadenie upozorňujú letáky v obci. Podľa starostu nesmeruje proti turistom, ktorí si chcú odfotografovať Clooneyho vilu, ale má odradiť ľudí, aby sa nezdržiavali na frekventovanej ceste pri jazere, čo by mohlo viesť k dopravným nehodám.

Čo sa týka jazera, poznamenal, že taliansky zákon zakazuje priblížiť sa s loďou bližšie ako 50 metrov od brehu, čo sa však nevzťahuje na kanoe športových klubov. Obec podľa neho udržiava s Clooneym a jeho hviezdnymi hosťami priateľské vzťahy. Vďaka hollywoodskym celebritám vzrástla hodnota pozemkov s niektorými vilami v okolí na trojnásobok, informovala agentúra AP.

LAGLIO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti