Šoubiz

Opäť sa začína ošiaľ zvaný Kate, William a ich dieťa

Kate a William.
Zdroj: TASR

V poradí štvrtý nástupca na britský trón sa má narodiť už o pár dní.

Britské kráľovské paláce zaznamenali nárast počtu návštevníkov v súvislosti s očakávaným narodením druhého potomka princa Williama a jeho manželky Katherine. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na britské spravodajstvo.

Druhé dieťa vojvodu a vojvodkyne z Cambridge, ktoré bude štvrtým následníkom na britský trón, by malo prísť na svet v najbližších dňoch v nemocnici sv. Márie vo štvrti Paddington v centrálnej časti Londýna.

Podľa informácií britského denníka Sunday Express zvýšený počet návštev zo strany fanúšikov britskej kráľovskej rodiny zaznamenala aj zmienená nemocnica. Mnohí priaznivci kráľovského páru Williama a Kate k nemocnici chodia s britskou zástavou v rukách, prípadne oblečení v odeve s takouto tematikou.

Zdroj: TASR

Ďalšou z atrakcií sa za uplynulé obdobie stalo v Británii samotné sídlo Williama a Kate - Kensingtonský palác. Podľa vyjadrení hovorcu AttractionTix.co.uk pre Sunday Express, však počet návštevníkov stúpol aj v ďalších rezidenciách britskej kráľovskej rodiny, ako napríklad vo Windsorskom zámku či londýnskom Toweri.

"Predpokladali sme, že toto narodenie (potomka Williama a Kate), by mohlo byť ďalšou zámienkou pre britský národ, aby prejavil svoju náklonnosť voči kráľovskej rodine a atrakciám s ňou spojeným," uviedol hovorca servera AttractionTix.co.uk.

Princ William a jeho manželka Katherine minulý týždeň uviedli, že budú rovnako prekvapení ako všetci ostatní, pretože oni sami nevedia, či ich prvý syn George bude mať sestru alebo brata.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.