Huslista z Popradu hrá v skladbe svetoznámej speváčky!

avril.jpg
Zdroj: TASR/ Facebook/ Filip Jančík

Pred štyrmi rokmi koncertoval takto v rodnom Poprade, dnes je známy aj v zahraničí.

Vybral sa do zámoria nahrať vlastný videoklip, vrátil sa s neuveriteľným angažmán. Dvadsaťdvaročný huslista Filip Jančík zažil pravý americký sen. Na ulici ho oslovil manažér hollywoodskej speváckej hviezdy. Že to funguje len vo filmoch?

Pred štyrmi rokmi koncertoval takto v rodnom Poprade, dnes je známy aj v zahraničí. A neuveríte, akou náhodou. Len tak si hral na ulici v Los Angeles s pouličnými umelcami, keď k nemu pristúpila manažérka známej speváčky Avril Lavigne.

"Že či nemám nejakú podpis kartu alebo vizitku a mal som naozaj že poslednú podpis kartu, ktorá bola skrčená v husľovom púzdre, tak som jej ju dal," hovorí Filip. O pár minút mu prišiel mail, že s ním chcú uzavrieť spoluprácu. Keďže o dva dni nato mal kúpenú spiatočnú letenku ihneď sa začalo s nahrávaním.


"Fakt to bola taká náhoda a taký americký sen. O čom sa tak často vraví, že objavia ťa na ulici alebo niekde. Nikdy som tomu neveril, ale keď si dobrý, tak si ťa tam hneď niekto všimne," tvrdí Popradčan.

S Avril Lavigne sa síce priamo nestretol, no jeho výtvor je v klipe počuť. Ako senzáciu zo Slovenska ho dokonca uvádzajú aj v oficiálnej tlačovej správe. Mimochodom skladba je vlastne hymna svetovej olympiády pre znevýhodnených.

Husle sú Filipovým parťákom už od šiestich rokov. A vo svojom repertoári vôbec nemá len klasickú hudbu, naopak pop i rokové skladby od AC/DC až po Nirvanu.

Vypočujte si celú skladbu, v ktorej môžete počuť Filipove husle.
BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti