Kate Middleton porodila dcéru

Britain.jpg
Zdroj: AP

Kate Middleton porodila dievčatko. Do nemocnice ho prišiel pozrieť aj princ George.

Niekoľko mesačné špekulácie médií sa potvrdili. Vojvodkyňa Kate porodila dcéru. Oznámil to Kensingtonský palác . Podľa britského denníka DailyMail malá princezná vážila 3 713 gramov a spolu s mamou sú v poriadku.

Najnovší prírastok do britskej kráľovskej rodiny sa narodil o 8.34 h miestneho čas (u nás 9.34 h). Pôrod štvrtého nástupcu trónu sledujú svetové médiá už od rána. O 6.00 h (u nás 7.00 h) Kate Middleton previezli do londýnskej nemocnice Sv. Márie. Spoločnosť jej robil manžel.


Podľa tweetu z Kensingtonského paláca boli o narodení dieťaťa informovaní kráľovná Alžbeta a vojvoda z Edinburghu, princ z Walesu a vojvodkyňa z Cornwallu, princ Harry i členovia oboch rodín manželského páru.

Desiatky ľudí čakali už niekoľko dní pred nemocnicou Sv. Márie, kde mala Kate podľa zverejnených informácií porodiť už 25. apríla. Pôrodom kráľovského potomka žijú aj britské stávkové kancelárie. Aj medzi ľuďmi prevládal názor, že Kate porodí dievča a tipujú, že sa bude volať Alice.

Za jasotu prizerajúcich sa opustil britský princ William londýnsku pôrodnicu, čoskoro sa však vrátil so synom Georgeom, aby mu predstavil novorodenú sestru. "Som veľmi šťastný," povedal reportérom a veľkému davu fanúšikov.

Zdroj: AP
 

Zdroj: AP
 

Neočakáva sa však, že by úrady okamžite oznámili meno dievčatka. V prípade prvorodeného Georgea to kráľovský palác urobil až dva dni po jeho narodení. Kate si po pôrode zoberie niekoľko mesiacov voľna od kráľovských povinností. Urobila tak aj po pôrode Georga. 

Zdroj: skynews.com.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR
 

LONDÝN/DailyMail, zv,TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti