Šoubiz

Antoinetta – kráľovná Francúzska mieri do Bratislavy

antoinetta.jpg

Predstavenie videlo do dnešného dňa viac ako 40-tisíc divákov.

Antoinetta je pôvodný český muzikál divadla Hybernia v Prahe. Už druhú sezónu plní hľadisko a očarúva divákov. Predstavenie videlo do dnešného dňa viac ako 40-tisíc divákov. Po desiatich rokoch náročných príprav sa tak „ANTOINETTA KRÁĽOVNÁ FRANCIE" zapísala do dejín českej muzikálovej scény. 


Strhujúca hudba, libreto i texty legendárnych autorov nápadité choreografie, veľkolepá scéna i nádherné kostýmy lákajú do divadla všetky generácie divákov, ktorí veľakrát životné výkony účinkujúcich odmeňujú búrlivým standing ovation.


Ústredná pieseň muzikálu, "Čo zostalo nám" je zapísaná do skupiny veľkých hitov, ktoré majú svojich stálych fanúšikov. Krásna hlavná predstaviteľka Antoinetty Monika Absolonová sa s úlohou stotožnila, až na ťažký kostým, ako sama vtipne poznamenáva. Výprava a scéna muzikálu patrí medzi najdrahšie a najveľkolepejšie v dejinách českého muzikálu.

Príbeh sa odohráva na sklonku 18. storočia za vlády Ludvika XVI, ktorého monarchia speje neudržateľne k zániku. V najúrodnejšej krajine Európy v bohatom Francúzsku žijú ľudia chudobne a krajine hrozí hlad. Národ sa búri a hľadá vinníka, za ktorého vodcovia ľudu označia ľahkomyseľnú Máriu Antoinettu. Prepuká revolúcia, padne Bastila a život francúzskej kráľovnej je v ohrození.

Slovenskí diváci sa s muzikálom Antoinetta - kráľovná Francúzska premiérovo stretnú 31. mája v Incheba hala C v Bratislave. Predpredaj lístkov Ticketportál.


V hlavných úlohách:

Monika Absolonová, Roman Vojtek, VLADIMÍR MAREK, DAVID ULIČNÍK, JITKA JACKULIAK, OLDŘICH KŘÍŽ

Tvorcovia:

hudba - JIŘÍ ŠKORPÍK, libreto - JIŘÍ HUBAČ, texty piesní - PAVEL VRBA, producent - EMA KRAHULÍKOVÁ, réžia - RADEK BALAŠ, choreografie - CARLI JEFFERSON, dramaturgie - PATRICK FRIDRICHOVSKÝ, scéna - ONDŘEJ ZICHA, kostýmy - JOSEF JELÍNEK

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti