Šoubiz

Sexy čelisti z Chorvátska sú známi aj vo svete. Hrajú ako páni!

2cellos2.jpg

Na konte majú aj spoluprácu s Eltonom Johnom.

Duo čelistov z Chorvátska v zložení Luka Šulič a Stjepan Hauser poznajú aj vo svete. Vystupujú pod názvom 2Cellos a od roku 2011 vydali už tri albumy. Hrali už aj s Eltonom Johnom a účinkovali dokonca v seriáli Glee. 


Dvadsaťsedemročný Luka Šulič pochádza z Mariboru zo Slovinska, ale jeho otec je Chorvát. Tiež je čelista a v rodine majú ešte niekoľko muzikantov, takže hudobný talent mal po kom zdediť. Rozvíjal ho od piatich rokov. Keď mal 15 rokov, prijali ho ako najmladšieho študenta na Hudobnú akadémiu v Záhrebe a dokončil ju ako 18-ročný. Ďalej pokračoval v štúdiu vo Viedni a titul Magistra si urobil na Londýnskej kráľovskej hudobnej akadémii v roku 2011.


Dvadsaťosemročný Stjepan Hauser pochádza z chorvátskej Puly, kde aj začal študovať hudbu. Strednú školu skončil v Rijeke, pokračoval v Záhrebe, Londýne a skončil v Spojených štátoch. Už ako 20-ročný mal za sebou vystúpenia vo viac ako 40 krajinách napríklad vo Wigmore Hall, Royal Albert Hall, Amsterdam Concertgebouw, Southbank Centre a mnohých iných. 


V roku 2011 pridali Luka a Stjepan prvé video na YouTube. Šlo o cover piesne Smooth Criminal od Michaela Jacksona. Po pár týždňoch sa z nich stala internetová senzácia. Prišla ponuka na nahranie albumu od Sony Music Entertainment a v júli toho istého roka už mali na konte debutový album. Na jeseň 2011 už cestovali na turné ako členovia skupiny Eltona Johna.


CHORVÁTSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.