Šoubiz

Nová princezná je vraj krajšia ako Kate. Čo si myslíte vy?

kate a sofia.jpg
Zdroj: Profimedia.sk/ TASR

Nám to akosi nepasuje...

Uplynulý víkend zažil svet ďalšiu kráľovskú svadbu. Áno si povedali jeden z najpríťažlivejších princov sveta, švédsky princ Carl Philip a jeho snúbenica Sofia Hellqvist. Tridsaťročná brunetka sa kedysi živili modelingom a neváhala sa predviesť aj nahá. Svadbou tak získala oficiálny titul princezná Sofia, vojvodkyňa z Värmlandu. 

Zdroj: TASR

Pár si povedal „áno" pred zrakmi približne 400 hostí, medzi ktorými boli aj kráľovné Belgicka, Dánska a Holandska, japonská princezná a švédsky premiér Stefan Löfven. Obrad vysielali v priamom prenose nielen švédske, ale aj dánske, fínske a nórske televízie a sledovali ho milióny divákov.

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR
 

Na uliciach Štokholmu sa zhromaždilo asi 100.000 ľudí, ktorí si nechceli nechať ujsť pohľad na mladomanželov, vezúcich sa na koči po švédskej metropole. Carl Philip a Sofia spolu chodili od roku 2009 a vlani v júni mali zásnuby. Princ je známy svojimi záujmami o dizajn, fotografiu a motoristický šport, vyštudoval lesníctvo a poľnohospodárstvo na švédskej univerzite.

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR
 

Po ich svadbe sa v médiách objavili správy o tom, že ju mnohí Sofiu považujú za oveľa krajšiu ako je Kate Middleton. Vy môžete svoj názor vyjadriť v našej ankete.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ ŠVÉDSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.