Šoubiz

Celeste Buckingham sa zapáčila aj známemu americkému magazínu

celeste2.jpg

Opisujú ju ako "umelkyňu s veľkým hlasom".

Slovenská speváčka Celeste Buckingham sa zapáčila aj americkému magazínu Billboard. V hudobnom týždenníku o 18-ročnej bývalej SuperStaristke informujú v rubrike Bubbling Under, v ktorej každý piatok predstavujú nových nádejných interpretov či interpretky. Buckingham opisujú ako "umelkyňu s veľkým hlasom", ktorá nedávno podpísala zmluvu s vydavateľstvom rappera Pitbulla Mr. 305 Inc., pričom pridali aj videoklip k piesni Run Run Run.

Zdroj: billboard.com

Speváčka prezradila, že správu našla na internete náhodou. "Billboard nás všetkých úprimne potešil. Samozrejme, hneď som kontaktovala manažérov a oznámila som im dobrú správu. Ani oni o tom netušili. O to je ten článok pre nás vzácnejší, pretože vieme, že si ma Billboard našiel sám. Bolo to naozaj veľké prekvapenie," uviedla.

Celeste Rizvana Buckingham sa narodila 3. mája 1995 v Zürichu švajčiarskej matke a americkému otcovi. V dvanástich začala písať texty, pričom jedna z jej prvých piesní je Blue Guitar. Zviditeľnila sa v šou Česko Slovenská SuperStar. V roku 2012 vydala debut Don't Look Back. Má za sebou už aj niekoľko spoluprác.So skupinou AMO nahrala skladbu Swing a s rapperom Majkom Spiritom sa predstavila v duetoch Ja a ty a I Was Wrong. Uspela tiež na MTV Europe Music Awards 2013, kde vyhrala v kategórii Best Czech/Slovak Act 2013. Vlani v novembri vydala album Where I Belong. Na štúdiovke, ktorá obsahuje aj skladby ako Crushin' My Fairytale, Never Be You či Gone, spolupracovali skladatelia z USA, Veľkej Británie i zo Slovenska.
USA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.