V rodnej obci maestra Chudíka sa na jeho počesť rozozvučia zvony

Vo veku 91 rokov v pondelok 29. júna 2015 zomrela herecká legenda Ladislav Chudík.
Zdroj: TASR

Herec mal k svojej rodnej obci vrelý vzťah. Prišiel na oslavy jej výročí a zotrval aj pár dní.

Horehronská obec Hronec smúti za svojím rodákom, maestrom Ladislavom Chudíkom, ktorý vo veku 91 rokov skonal v pondelok (29.6.) v nemocnici v Bratislave. Na pamiatku sa dnes v jeho rodnej obci rozozvučia zvony a obec vyvesí čiernu vlajku.

Ako pre TASR uviedol starosta Hronca Bohuslav Nemky, správa o úmrtí velikána slovenského herectva zasiahla celú dedinu. Aj napriek dvojmesačnej hospitalizácii v nemocnici a zápalu pľúc, miestni verili, že maestro sa "pozbiera" a ešte ho uvidia.

Chudík mal k svojej rodnej obci vždy vrelý vzťah, keď mohol, prišiel na oslavy jej výročí a zotrval aj pár dní. Bol hrdý na svoje rodisko, spájalo ho s ním pevné puto. Na miestnom cintoríne sú pochovaní jeho predkovia.

"Koncom mája pri príležitosti jeho 91. narodenín sme mu poslali zvonček s erbom Hronca. To už bol v nemocnici. Venovali sme mu ho nielen ako darček, ale najmä preto, aby mu dodal silu a energiu bojovať s chorobou," uviedol pre TASR Nemky.

Ako starosta dodal, hoci tušili, že to nemusí dopadnúť dobre, nikto si to v myšlienkach nechcel ani len pripustiť. Legenda slovenského herectva však navždy odišla a rodný Hronec bude za ňou ešte dlho smútiť.

HRONEC/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti