Šoubiz

Zomrel slávny princ Bajaja Ivan Palúch (†75). Smrť prišla náhle

Ivan palúch ako Princ Bajaja s Magdou Vášáryovou alias krásnou Slavěnou.
Zdroj: Profimedia.sk

Naposledy sa objavil aj v seriáli Búrlivé víno.

Do hereckého neba odišiel ďalší herecký velikán Ivan Palúch. Informovala o tom RTVS , ktorej to potvrdili dva zdroje blízke rodine.

Herec bol hospitalizovaný v martinskej nemocnici od pondelka (29.6.), podľa družky Idy Muškovej mal nález na pľúcach. "Dnes mal ísť so mnou domov, ešte večer sme spolu volali a cítil sa dobre, zomrel náhle," povedala Mušková.

Preslávil sa stvárnením Adama Šangalu a princa Bajaja. Naposledy sa objavil aj v markizáckom seriáli Búrlivé víno, kde stvárnil otca Viery Roznerovej.

Zdroj: TV Markíza

„Vyjadrujeme úprimnú sústrasť jeho blízkym. Bolo nám veľkou cťou, že sme mali možnosť s týmto výnimočným hercom spolupracovať," povedal generálny riaditeľ televízie Markíza Matthias Settele.

Zdroj: TV Markíza

Rodák zo Zvolena pôsobil v rokoch 1960 - 1963 v Krajskom divadle v Spišskej Novej Vsi. V rokoch 1963 - 1966 bol členom Činohy DJZ v Prešove, v rokoch 1968 - 1986 - v slobodnom povolaní, od roku 1986 bol členom Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.

Za sebou má účinkovanie vo filmoch ako Tam za lesem, Luk královny Dorotky, Princ Bajaja, Javol a Juliana, Vlak do stanice Nebe, Pacho, hybský zbojník, Krátky život, Smrť šitá na mieru, Ja milujem, ty miluješ, O sláve a tráve, Perinbaba, Vlakári, Krajinka a jeho posledným filmom bol Legenda o lietajúcom Cypriánovi.

BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.