Bill Cosby dával ženám sedatívum, aby boli povoľnejšie

Bill Cosby.
Zdroj: TASR

Vyše 40 žien sa prihlásilo, že ich herec nadrogoval a sexuálne napadol.

Americký herec a komik Bill Cosby v roku 2005 vypovedal, že si zadovážil sedem predpisov na sedatívum Quaaludes s úmyslom dať ho mladým ženám, aby s ním mali sex. Liek je myorelaxans (uvoľňuje svalstvo) a bol v 70. rokoch zneužívaný ako rekreačná droga, informovala tlačová agentúra Reuters.

Cosby, ktorý má v súčasnosti 77 rokov, vypovedal pred súdom v občianskoprávnom spore. Bývalá zamestnankyňa univerzity Temple vo Philadelphii, Andrea Constandová Cosbyho obvinila, že ju klamstvom prinútil zobrať si liek a potom ju sexuálne napadol.

Prípad doriešili mimosúdne finančným vyrovnaním v roku 2006, súdny spis jeho výšku neuvádza. Spis odpečatili na žiadosť tlačovej agentúry AP, ktorá si prístup k nemu vynútila súdnou cestou.

Cosbyho právnici argumentovali, že sprístupnenie spisu herca strápni a spôsobí mu problémy.
Vyše 40 žien sa prihlásilo počas uplynulého roka s tvrdením, že ich Cosby nadrogoval a sexuálne napadol. Ide o prípady staré aj desiatky rokov. Jeho obhajcovia všetky obvinenia odmietajú.

Cosby nebol nikdy obžalovaný v trestnoprávnom prípade a väčšina z obvinení je už premlčaná. On sám to nikdy nepriznal, odmieta o tom hovoriť. Obvinenia sa však dotkli jeho kariéry, viaceré z jeho vystúpení boli zrušené. Vzdal sa tiež funkcie v rade univerzity Temple, ktorú vyštudoval.

LOS ANGELES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti