Šoubiz

Krásna žena slovenského futbalistu. Takto vyzerá fit tehotenstvo

1.png
Zdroj: Instagram

Je v šiestom mesiaci tehotenstva, no cvičenia sa nevzdala. Práve naopak, aj ostatným mamičkám ho odporúča.

Krásna manželka slovenského reprezentanta Davida Depetrisa Erika má ďalší dôvod na úsmev. Po romantickej svadbe s dlhoročným priateľom sa teší z tehotenstva. Erika začína už šiesty mesiac a pod srdcom nosí chlapca.

Aj keď je už tehotenstvo na sympatickej fitnes trénerke vidieť, stále je fit a udržuje si perfektnú postavu. Erika sa nebráni pohybu a odporúča ho aj ostatným budúcim mamičkám, ktorým to zdravie dovolí.

Zdroj: Instagram

Cvičenie odbúrava stres a pre budúce mamičky je prospešné. Samozrejme, nie každý má to šťastie, že mesiace ubiehajú bez ťažkostí.

„Ja osobne si tehotenstvo bez pohybu neviem predstaviť. Cvičenie odbúrava stres a pre budúce mamičky je prospešné. Samozrejme, nie každý má to šťastie, že mesiace ubiehajú bez ťažkostí. Aj preto si myslím, že je výhodou aktívne žiť už dávno pred otehotnením. Telo má kondičku, brušné svaly nie sú ochabnuté, takže s ľahkosťou zvládnu aj ťažšiu záťaž. Iný prístup k pohybu by samozrejme mali mat tehotné ženy, ktoré neboli pred tehotenstvom zvyknuté na pohyb. Určíte to nie je vhodný čas začínať s niečím, čo ste nestihli doteraz. Treba sa poradiť s gynekológom, do akej miery sa môžete namáhať. Určíte ale nepokazíte nič rýchlou chôdzou alebo plávaním," odporúča Erika.

Sympatická blondína sama v prvom trimestri pocítila slabosť a únavu a pohyb obmedzila. „Nijako sa nepresilujem. Počúvam, čo mi hovorí telo. Teraz som sa dostala naspäť do môjho režimu. Denne si vybehnem von na pol hodinu ľahkým poklusom a cvičím len s vlastnou váhou tela."

Cítim sa úžasne a malý je na každej kontrole v poriadku. Dôležité je, aby sa každá budúca mamička cítila šťastná a zdravá.

Niekomu sa môže zdať, že fitneska si dáva na jedálniček pozor aj pri tehotenstve a v jedle sa obmedzuje. Pravda je však úplne iná. „Keďže aj môj manžel je športovec, tak sme zvyknutí jesť zdravo. Cez leto milujem jesť čerstvé ovocie. Na raňajky, desiatu alebo olovrant si ho zmiešam s tvarohom alebo gréckym jogurtom, pridám semiačka alebo kakao a dezert bez výčitiek je na svete. Obedy a večere sú rovnaké ako pred tým. Cez víkend si ale doprajeme aj na nejakú sladšiu alebo mastnejšiu dobrotu, ktorú občas naša psychika potrebuje," povedala Erika.

Zdroj: Instagram

Manželka futbalistu, ktorý je pôvodom z Argentíny, sa stretáva aj s negatívnymi názormi na pohyb v tehotenstve. „Nájdu sa aj takí, čo ma odsudzujú, hlavne staršia generácia. Vtedy im len poďakujem za názor a pripomeniem, že sa cítim úžasne a malý je na každej kontrole v poriadku. Dôležité je, aby sa každá budúca mamička cítila šťastná a zdravá. A to, že ja nemám veľké bruško v šiestom mesiaci, nie je preto, lebo diétujem. Každá mamička vyzerá inak a nemali by sme ich za to súdiť. Pokiaľ vyzerajú zdravo, nediétujú alebo sa neprejedajú, tak nie je dôvod na zbytočné obavy od blízkych," dodáva šťastná budúca mamička.


BRATISLAVA/Zuzana Vanková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.