Šoubiz

To je telo! Herec o boxe nevedel nič, pre film sa z neho stal profesionál

jake2.jpg
Zdroj: YouTube

Reč je o hercovi Jakeovi Gyllenhaalovi, ktorý v najnovšom filme Southpaw stvárnil profesionálneho boxera.

Ak sa chcel rýchlo dostať do formy, musel na sebe poriadne zapracovať. Reč je o hercovi Jakeovi Gyllenhaalovi, ktorý v najnovšom filme Southpaw stvárnil profesionálneho boxera, ktorý tragickou smrťou manželky príde o všetko. O dom, dcéru a aj kariéru. Aby všetko získal späť, musí na sebe začať opäť pracovať.

"O boxe som nevedel vôbec nič. Vedel som, že iná možnosť neexistuje, ako sa to všetko naučiť," povedal Jake pre Entertaiment Tonight, ktoré zverejnilo video z hercovej tvrdej prípravy na túto úlohu.

Zdroj: The Weinstein Company

"Keď svoju myseľ nastavím na nejaký cieľ, neskončím, kým ho  nedosiahnem. Túto vlastnosť neznášam, ale na konci si môžem povedať, že som to dokázal," povedal herec, ktorý pre poslednú úlohu schudol na kosť a teraz sa musel rýchlo vrátiť do formy. Ide o najdramatickejšou telesnú premenu slávnej hviezdy.


Jake nabral kvôli úlohe boxera Billyho Hopea šesť kíl čistej svalovej hmoty. A aj keď to vyzerá v traileri dosť drsne, v bojových scénach šlo len o improvizovaný boj. Herec sa však musel naučiť reálne pohyby a údery.

Hollywoodska hviezda sa bála, že aj tento projekt bude len ďalším boxerským klišé. "Viete, je tu toľko klišé. V boxerskom filme existujú len dve možnosti. Prehrať alebo vyhrať. Ale tu je znázornená aj cesta sledujúca ľudské správanie, a to musí byť reálne," vysvetlil, prečo šiel do tohto projektu.

Jake tak na sebe pracoval v telocvični šesť mesiacov. A k tomu patrilo aj dvetisíc brušákov denne. Pozrite si zábery z jeho tréningu.

O hudbu k filmu sa postaral raper Eminem. Skladba Kings Never Die, na ktorej spolupracoval s Gwen Stefani, sa objavila aj v traileri.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.