Šoubiz

Kráľovská rodina oslavuje druhé narodeniny princa Georgea

obalka.jpg

Očakáva sa, že mladá rodina oslávi Georgeove druhé narodeniny v rodinnom kruhu.

Britský princ George 22. júla oslavuje svoje druhé narodeniny. Pri tejto príležitosti Kensingtonský palác vydal jeho novú oficiálnu fotografiu a limitovanú edíciu pamätných strieborných mincí v hodnote päť libier. Nový oficiálny portrét zachytáva malého princa v náručí svojho otca, korunného princa Williama.

Zdroj: facebook.com/The British Monarchy

Podobne ako jeho matka Kate, ktorá udáva módne trendy v obliekaní mladých aktívnych žien, aj princ George sa prakticky od narodenia stal trendsetterom v móde pre dojčatá.

Tento fenomén v britských médiách pomenovali „Georgeov efekt": oblečenie, ktoré máva princ oblečené na verejných podujatiach, sa vypredá v priebehu niekoľkých hodín. Aj vďaka tomu sa George - spolu so svojím starým otcom Charlesom - v roku 2015 dostal do rebríčka 50 najlepšie oblečených mužov v Británii, ktorý vypracúva magazín GQ.

Zdroj: Profimedia.sk

Princ George, ktorý je v poradí tretím v nástupníckej línii na kráľovský trón, púta pozornosť médií už od svojho narodenia 22. júla 2013. Pamätnou sa stala snímka z júna tohto roka, keď sa počas vojenskej prehliadky pri príležitosti oficiálnych osláv narodenín svojej prastarej matky, kráľovnej Alžbety, objavil na balkóne Buckinghamského paláca.

Išlo o prvý prípad, keď sa kráľovná ocitla na jednom mieste s tromi potenciálnymi britskými kráľmi: svojím synom Charlesom, vnukom Williamom a pravnukom Georgeom.

Zdroj: Profimedia.sk

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.