Šoubiz

Prvá transgenderová modelka Playboya vyrozprávala svoj trpký príbeh

Caroline Cossey
Zdroj: facebook.com/Caroline Cossey

Caroline Cossey má dnes 60 rokov a je stále krásna.

Svoj príbeh porozprávala pre Cosmopolitan. Všetko to začalo ešte v škole, keď zistila, že sa jej páčia chlapci a začala si myslieť, že je homosexuál. Britka Caroline Cossey sa narodila ako chlapec, ale už odmalička vedela, že tu niečo nehrá. Rada sa obliekala ako dievča, hrala s bábikami a robila úplne iné veci ako jej brat.

Ako rástla, nechala si dlhé vlasy a prvýkrát zistila, že chce byť ženou po tom, čo sa stretla s inou transgenderovou osobou. V rámci vnútroštátneho britského zdravotného systému sa pokúšala dostať operáciu zadarmo. Muselo to byť ale schválené psychiatrom. Potom by musela čakať dva roky a toľko času nemala. Chcela sa hneď stať ženou.

Zdroj: facebook.com/Caroline Cossey

Dlho si šetrila, začala pracovať a odkladať peniaze. Šla do toho na vlastnú päsť. Podarilo sa. Dala si urobiť silikóny a úspešne absolvovala operáciu zmeny pohlavia. Caroline prvýkrát pózovala pre Playboy v roku 1981. Vtedy ešte nikto netušil, že je vlastne preoperovaná. O rok na to sa to celé prevalilo.

V roku 1982 vypátral dnes už neexistujúci britský denník News of the World, že sa narodila ako muž. „Po tom, čo sa to prevalilo, ukryla som sa pred ľuďmi a dokonca som sa pokúsila spáchať samovraždu. Prebudila som sa v kúpeľni vo vlastných zvratkoch. Hanbila som sa. Až neskôr mi došlo, že sa nemám za čo hanbiť a že som sa len jednoducho narodila ako zlé pohlavie," povedala pre Cosmopolitan.

Zdroj: facebook.com/Caroline Cossey

Dlho si z nej robili žarty a pozývali si ju na bizarné rozhovory. Našťastie sa časy zmenili, Caroline sa dostala z najhoršieho a začala sa opäť venovať modelingu. V 1991 zasa fotila pre Playboy, tentoraz ako prvá transgenderová modelka. Dnes má 60 rokov, je krásna a nikto by nepovedal, že táto žena bola niekedy muž.

Zdroj: facebook.com/Caroline Cossey

LONDÝN/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.