Šoubiz

Snoop Dogg má problémy. Kvôli obsahu tašky, ktorú prevážal z Talianska

Snoop Dogg.
Snoop Dogg. Zdroj: TASR/AP

Drogy ani zbrane v nej však nenašli.

Amerického rappera známeho pod menom Snoop Dogg v piatok vypočúvali na letisku v juhotalianskej Kalábrii v súvislosti s podozrením, že sa z krajiny pokúša vyviezť 422.000 dolárov.

Podľa smerníc EÚ maximálna úradom nenahlásená suma, ktorú možno prepravovať cez hranice EÚ, je 10.000 eur, čo je v prepočte 10.986 dolárov. 

Rapperov taliansky právnik Andrea Parisi vysvetlil, že hotovosť, ktorú Snoop Dogg chcel previezť z Talianska do Británie na palube súkromného lietadla, boli honoráre za koncerty v rámci turné po Európe. Rapper je podľa právnika ochotný zaplatiť pokutu. "Nebol to trestný čin, len priestupok," spresnil Parisi.

Podľa agentúry Reuters polovicu sumy, ktorú colníci našli v taške Louis Vuitton, rapperovi s občianskym menom Calvin Broadus talianske úrady už vrátili. Druhú polovicu budú zadržiavať do stanovenia výšky pokuty, uviedol Parisi.

Rapper mal z Talianska namierené do severného Anglicka, kde by mal v nedeľu vystúpiť na festivale Kendal Calling. Podľa britskej spravodajskej služby BBC momentálne nie je jasné, kde sa Snoop Dogg zdržiava.

RÍM/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti