Nebyť brady, je z nej krásna žena. Conchita Wurst je v Prahe

conchita.jpg

Táto kontroverzná speváčka zavítala do Prahy a otvorila tamojší Gay Pride.

Pred pár rokmi ju ešte nikto nepoznal, no dnes je celosvetová hviezda. Vlastným menom Thomas Neuwirth, no každý ju pozná ako Conchitu Wurst. Táto kontroverzná speváčka s bradou a množstvom mejkapu zavítala do Prahy a otvorila tamojší Gay Pride. Našej kolegyni Marcele Škábovej z televízie Nova poskytla rozhovor.

Štíhle telo, prenikavé oči, bujné vlasy. Nebyť hustých fúzov, len málokto by poznal, že Conchita nie je ženou. „Viete, je to o skúšaní. Keď sa pozriete na moje staré fotky, je to vážne hrôza. Ale teraz som fakt dobrá. Vždy si mejkap robím sama. Celkovo ma tak líčidlá vyjdú maximálne do troch tisíc korún," povedala speváčka.


Speváčka s bradou sa snažila preraziť už v roku 2006. V speváckej súťaži v Rakúsku získala druhé miesto. Vtedy ale ešte ako muž. Potom prišiel bláznivý nápad vytvoriť Conchitu Wurst.

„Raz som mala vystupovať v burlesque, ale povedala som si, že sa nechcem holiť trikrát týždenne, pretože milujem svoju tvár s bradou a tak som sa opýtala, či by išlo mať bradu a vystupovať ako žena. A oni povedali - Choď do toho," povedala Conchita.

A tak sa v roku 2011 z Thomasa stala speváčka s bizarnou vizážou, ktorá mnoho ľudí pekne dráždi a vie to. „Keď som sa začala zúčastňovať reality show ešte ako muž Thomas, zaujímalo ma, čo si o mne ľudia myslia. Lenže obrazovka počítača znesie čokoľvek, a to bolelo. Teraz už to neriešim, keď si z toho nemôžem vziať nič pozitívneho," dodala speváčka.


PRAHA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti