Šoubiz

Premiéra filmu Vejška- pokračovanie Gymplu. Kritici nie sú nadšení!

Vejška
Zdroj: Profimedia.sk

Názory na film sú dosť rozporuplné.

Do kín prišiel film, ktorý je voľným pokračovaním hitu z roku 2007 Gymplu, Vejška. Opäť v hlavných úlohách s úžasným Jirkom Mádlom ako Michalom Kolmanom a Tomášom Vorlom alias Petrom Kocourkom. Premiéru majú za sebou, no kritici majú rozdielne názory, väčšinou ale nadšení nie sú. Niektoré recenzie však píšu opak.

Zdroj: Profimedia.sk

„Už Gympl pôsobil ako zjavenie. Ale výrazná štylizácia mu cez veľký úspech trochu zvierala nožnice v širokom spektre divákov. Vejška tieto nožnice otvára doširoka a je dospelejšia, zábavnejšia a realistickejšia. Tieto prívlastky filmu dávajú aj samotní tvorcovia a nie je to tentoraz iba PR výkrik samochvály. Je to pravda," píše v recenzii Martin Staněk z portálu totalfilm.cz.

Zdroj: Profimedia.sk

Chalani Petr a Michal dospeli, ale každý úplne inak. Petr sa snaží dostať na katedru grafiky UMPRUM, kde sa dostáva len zopár ľudí. Hlási sa tam aj krásna Julie (Eva Josefíková), do ktorej sa Petr zamiluje. Kolman študuje na VŠE. Štúdium ho ale vôbec nezaujíma a prechádza len vďaka peniazom a vplyvnému otcovi, ktorého hrá Jan Kraus. Oboch chlapcov však stále spájajú graffiti.

Zdroj: Profimedia.sk

„Režisér Tomáš Vorel s novým scenáristom Pastou Onerem chceli natočiť vyspelejšie pokračovanie Gymplu a celkom a im to podarilo," píše Jiří Kábrt z portálu cervenykoberec.cz. Iné stránky napísali aj to, že je film bez deja, nenadchol, ale bol lepší ako Gympl. Na filmovom portáli csfd.cz dostal 66%. Pôjdete sa na film pozrieť?

Zdroj: Profimedia.sk

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu


ČESKO/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.