Šoubiz

Šialený šofér z filmu Taxi po 17 rokoch. Takto veľmi sa zmenil!

taxi.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Dnes má herec 54 rokov.

Francúzska akčná komédia z dielne režiséra Luca Bessona Taxi zožala v roku 1998 veľký úspech. Až taký, že sa nakrútili ďalšie tri pokračovania. Dej filmu sa točí okolo Daniela, ktorý žije v Marseille a pozná ho lepšie, než ktokoľvek iný. Každú skratku či jednosmerku. Jeho najväčšou vášňou je rýchlosť.

Zdroj: Profimedia.sk

Začínal najskôr ako rozvážač pizze, ale potom ho živí taxikárčenie. Svoje auto špeciálne upravil a zo všetkého najradšej má zákazníkov, ktorí sa ponáhľajú. Raz ale natrafí na zákazníka policajta, ktorý má problémy nielen s gangom, ktorý vykráda banky, ale aj so svojím vodičákom.

Zdroj: Profimedia.sk

Postavu Daniela stvárnil francúzsky herec Samy Naceri, ktorý má z otcovej strany alžírsky pôvod. Jeho brat tiež nie je svetu neznámy. Spolupracoval totiž a aj si zahral vo filme District 13. Samy v roku 2006 získal cenu za najlepšieho herca v snímke Days of Glory na festivale v Cannes.

Zdroj: Profimedia.sk

Hoci slovenským divákom je známy práve zo snímok Taxi, zahral si v desiatkach francúzskych filmov ako napríklad Leon, Malik le maudit, Bouge!, Une pour toutes, Le Petit Poucet a mnohých iných. Dnes má herec 54 rokov.

FRANCÚZSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.