Šoubiz

Selena Gomez priznala chorobu. Ide jej o život!

selena2.jpg

Speváčka musela podstúpiť chemoterapiu.

Speváčka a herečka Selena Gomez prvýkrát otvorene prehovorila o svojej chorobe. Trápi ju autoimunitné ochorenie lupus. Porozprávala o tom v rozhovore pre magazín Billboard, ktorý poskytla po tom, ako vydala druhý sólový album Revival. Dvadsaťtriročná hviezda priznala, že absolvovala chemoterapiu, ktorá zmiernila príznaky ochorenia.

"To je dôvod mojej prestávky. Hrozila mi mŕtvica," priznala pravý dôvod zrušenia jej austrálskeho a ázijského turné v decembri 2013. Po tomto oznámení začali bulvárne média špekulovať o dôvode a písali o liečbe zo závislosti, zrútení zo stresu.

Zdroj: billboard.com

"Tak veľmi som o tom chcela hovoriť už vtedy. Chcela som vykričať svetu: "Nemáte ani tušenie o tom, čo mi je, vy kreténi,"" reagovala Selena na vymyslené správy bulváru.

"Veľmi sa snažím byť ku každému milá a každý bol na mňa zlý. Pracujem od siedmich rokov, od 17-tich som ambasádorkou UNICEF a bola som sklamaná, že som sa stala len bulvárnym príbehom," dodala Selena.

Speváčka verí, že jej nový album umlčí jej odporcov. "Pri jeho tvorbe ma motivovala nenávisť. Teraz prišiel môj čas. Zaslúžim si to. Toto všetko som ja," opísala svoje nové dielo.

Piesne na jej albume odrážajú cestu jej životom, kariérou za posledné dva roky.


Čo je lupus?

Celým názvom systémový lupus erytematózus (SLE) je chronické zápalové autoimunitné ochorenie, ktoré môže postihnúť kožu, kĺby, vnútorné orgány ako napríklad obličky, pľúca, srdce alebo mozog. Ide o život ohrozujúce ochorenie. Imunitný systém spôsobuje zápal v orgánoch, bolesť a ničí ich.

Ochorenie sa nedá vyliečiť, je celoživotné. Ale vďaka kvalitnejšej liečbe sa výsledky za posledné roky výrazne zlepšili. U každého pacienta je liečba nastavená individuálne. Jej cieľom je potlačenie aktivity ochorenia. Opatrenia zahŕňajú úpravu režimu, farmakologickú a nefarmakologickú liečbu. Farmakologická zahŕňa užívanie glukokortikoidov, antimalarík a pri závažnejších formách aj lieky potláčajúce imunitu alebo cytostatiká.USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.