Šoubiz

Nový album servíruje skupina Vidiek s oblohou, asistoval Jaroslav Žídek

Skupina Vidiek, titulka.
Skupina Vidiek, titulka. Zdroj: TASR

Tracklist nového albumu ponúka 16 songov, 11 nových doteraz nevydaných skladieb doplnených „raritkami".

Skupina Vidiek vydala nový štúdiový album s názvom Vidiek s oblohou. Prichádza s ním po dlhých 12 rokoch. Názov albumu z vydavateľstva BrainZone nemá nič spoločné s astronómiou ani meteorológiou, je čisto gastronomický. Na CD tanieri sa ako hlavný chod podáva skupina Vidiek a oblohou je množstvo hostí. Dvaja z nich, Franta Černý a Katarína Knechtová, sa predstavujú na prvom rádiovom singli Milá.

Album má za sebou už aj uvítanie do života, stalo sa tak v piatok (9.10.) večer v bratislavskom Flagshipe na Made In Media Party. Oblohou ho pokrstil prvý gastronomický krstný otec, šéfkuchár Jaroslav Žídek. Ďalšie gastronomické krsty sa uskutočnia v Prahe a Londýne. Na koncerte 23. októbra v Hard Rock Café v Prahe, kdeVidiek vystúpi benefične v rámci 16. ročníka celosvetovej kampane Pinktober, album pokrstí zatiaľ utajený šéfkuchár a v Londýne sa 30. októbra tejto úlohy ujme momentálny kuchár roka v Anglicku, Slovák Martin Záhumenský.

Zdroj: TASR

Postupné nahrávanie znamenalo v prípade skupiny Vidiek takmer osemročný proces pomalého a dôkladného hľadania správnych melódií, textov, aranžmánov, zvukov a, samozrejme, aj hosťujúcich spevákov a hudobníkov. „Hostí na albume je až 13-krát viac než členov našej skupiny, celkove 65. Medzi nimi sú napríklad Katarína Knechtová, František Černý z kapely Čechomor, Michal Kaščák, Pišta Vandal či Pacora Trio a Puding Pani Elvisovej. A ešte veľa našich ďalších kamarátov, hudobníkov. Sám som prekvapený, že ich je až toľko. Album sme nahrávali postupne a hostia postupne pribúdali, tak som si ani neuvedomil, koľko ich tam nakoniec je," povedal pre médiá spevák skupiny Vidiek Janko Kuric.

Tracklist nového albumu ponúka 16 songov, 11 nových doteraz nevydaných skladieb doplnených „raritkami", ktoré vznikli na Pohode. Sú nimi Sedím, ležím, Načo pôjdem domov, V narkóze, Milá, Bohyňa nepokoja, Čakám pri kríži, Smútok, Vietor v hlave, Výťahová pieseň, Smej sa, Nebo, peklo, zem, Gramatika, Fajčenie škodí, Rádioaktívny udavač, Vidiek s oblohou a remix Fajčenie škodí. Prílohou je nápaditý booklet s textami piesní a kompletným zoznamom účinkujúcich. 

Vidiek, to je dnes zostava Ján Kuric (spev), Richard Jajcay (gitara), Martin Klačanský (basgitara), Richard Kasák (klávesové nástroje) a Ondrej Tomčala (bicie). V tejto zostave sa predstavia aj na koncertnom turné, kde s nimi vystúpia hostia Pacora Trio a známa česká skupina Čechomor. Prvým bude koncert v Košiciach už 14. októbra, deň nato sa predstavia v Banskej Bystrici, 21. októbra v Trenčíne, 22. októbra v Bratislave. Neostane iba pri Slovensku, 29. októbra budú hrať v Dubline, 30. októbra v Londýne a 31. októbra v Manchestri. Vstupenky na slovenské koncerty sú k dispozícii v sieti predpredaj.sk.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.