Šoubiz

Mimoriadna pieseň slovenskej speváčky. Venovala ju utečencom

Untitled-2.jpg
Zdroj: Tony Frič

Melódiu nosila speváčka Janais v hlave asi dva roky, no chýbala jej inšpirácia pre text.

Tá prišla v máji tohto roka, keď dostala pozvanie spievať na Benefičnom večeri pre Irak. Spojila svoju melódiu s úryvkami textov z Biblie a napísala pieseň s názvom Blessed, ktorá je venovaná trpiacim ľuďom vo svete.

„Na podujatí sa premietali fotky dokumentárneho fotografa Tonyho Friča, ktorý prežil v utečeneckom tábore s Iračanmi celý jeden mesiac. Autentické fotografie na pozadí mojej piesne vzbudili v mnohých silné emócie a aj vo mne samej," povedala Janais.

Zdroj: Tony Frič

„Napokon sme Blessed nahrali v štúdiu ako bonusovú pieseň na môj pripravovaný vianočný album. Okrem mojich dvorných hudobníkov Martina Šenca (klávesy) a Petra Kothaja (gitara), prispel husľami James Evans, basgitarou Pavol Hvišč a bicími Michal Lorinc," hovorí.

Zdroj: Ivo Kiapeš

Okrem Tonyho Friča im do videa poskytli svoje fotografie aj Andrej Bán a Ján Husár. „Je pre mňa česť, že môžem spolupracovať s týmito uznávanými slovenskými dokumentárnymi fotografmi. Cez fotografie vo videu poukazujú na trápenie jezídskych utečencov v Iraku, vojnou zmietané pásmo Gazy, vysídlencov v Gruzínsku a telesne postihnuté deti v Keni".

„Teraz naše spoločné dielo posúvame ďalej, lebo napriek všetkým starostiam a obavám z neznámeho si myslíme, že byť spolupatriční k trpiacim a núdznym okolo, je ľudské a nevyhnutné," dodáva speváčka.


BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.