Šoubiz

FOTO predávkovaného manžela Khloe Kardashian

lamar.jpg

Lamar sa prebral z kómy a lekári ho poslali domov. Hrozia mu ale trvalé následky.

Stav bývalého hráča zámorskej basketbalovej NBA Lamara Odoma sa zlepšil. Týždeň po tom, čo ho našli v bezvedomí v nevestinci v Nevade a tri dni čo sa prebudil z kómy, ho v noci na utorok prepustili z nemocnice v Las Vegas.

Podľa agentúry DPA však naďalej zostáva pod ambulantným dohľadom, no už v Cedars-Sinai v Los Angeles a začal s terapiou. Hrozia mu však trvalé následky.

Z kómy sa prebral v noci na sobotu a dýcha bez podpory prístrojov. Cez víkend sa jeho stav zlepšil a podľa zámorských médií už komunikoval s priateľmi a rodinou vrátane manželky Khloé Kardashian, s ktorou sa rozvádza.

"Vždy ho zdobil húževnatý a bojovný duch a dostal sa cez neprekonateľné prekážky. Ani tieto uplynulé dni neboli iné," povedal jeho teta JaNean Mercerová.

Odom by sa mal podľa zámorských médií z vážnych zdravotných problémov dostať, no čaká ho dlhá rehabilitácia. Podľa LA Daily News trpí chronickou únavou a potrebuje stálu liečbu pľúc a obličiek. Údajne mohol utrpieť aj poškodenie mozgu. Lekári však jeho stav odmietli komentovať.

Zdroj: TASR/ AP

Pre Odoma prišla minulý utorok záchranná služba do podniku "Love Ranch" v meste Crystal asi 110 km od Las Vegas po tom, ako upadol do bezvedomia. Údajne oslavoval celé tri dni. Odoma následne stabilizovali a presunuli do neďalekej nemocnice. Fotografie ktoré zachytávajú, v akom bol stave, získal portál Daily Mail.

Žena, ktorá volala záchrannú službu, uviedla, že Odom užil kokaín, desať tabliet zvyšujúcich sexuálnu výkonnosť a alkohol, pričom predtým, ako upadol do bezvedomia, mu z úst a nosa vychádzala biela pena. Utrpel infarkt a zlyhanie orgánov, v stredu ho lekári uviedli do kómy a naordinovali dialýzu. Po 72 hodinách otvoril oči, no hrozia mu trvalé následky.

Tridsaťpäťročný Odom hral naposledy v NBA v roku 2013. Počas 14 sezón získal dva triumfy s Los Angeles Lakers v rokoch 2009 a 2010, obliekal aj dresy Miami, Dallasu a LA Clippers, v ktorom odštartoval i ukončil kariéru v profilige.

USA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.