Šoubiz

Titulná skladba k Vianočnému Kameňáku vás dostane!

kamenak.jpg

Vo Vianočnom Kameňáku sa opäť objaví starosta Pepan, ktorého hrá Václav Vydra.

Starosta Pepan naozaj nemá pokojné Vianoce. Nepreslávi Kameňákov, pretože mu zatrhli unikátny projekt zjazdovky s veľkým skokanským mostíkom na neďalekom Řípe. Nepomohla ani protekcia u pána prezidenta. Čím teda na Vianoce prekvapí Kameňákovčanov? Zázraky sa však dejú, zvlášť na Vianoce. Na miestnom trhu si otvorí stánok najväčšia celoštátna celebrita, televízna veštkyňa Ruža.

Tá spásonosne vyveští náhradné riešenie - klzisko! Do sviatočnej mely sa pridá vianočný večierok učiteliek s pánskym striptízom, pátranie po stratenom Kohnovi, rekonštrukcia Veselého domu a nájdený pes, ktorému Franta Cloumal dal meno Chuck Norris. A učiteľka Vlastička, stále márne nadbiehajúca Pepanovi, sa vo finále konečne dočká zblíženia s milovaným starostom. Na ľade, ako predpovedala vedma...

Legendárna komediálna séria Kameňák sa vracia do českých a slovenských kín. Diváci sa v bláznivej komédii Vánoční Kameňák môžu tešiť na poctivé pokračovanie, ktoré svojim oddychovým štýlom a dedinskou poetikou vtipov, tentokrát zasadenou do obdobia Vianoc,nadväzuje na predchádzajúce diely.

V novom - sviatočne zabalenom pokračovaní sa vracia množstvo známych tvárí
na čele s Václavom Vydrom, Danou Morávkovou, Hanou Čížkovou, Václavom Glazarom alebo Ladislavom Županičom. Veľké role majú aj Antonín Duchoslav, Martin Dejdar a Alice Bendová.

Prvý Kameňák videlo v roku 2003 v kinách pol milióna divákov, na všetky tri diely prišlo celkom viac ako 1 200 000 divákov. Kameňák 2 mal premiéru v roku 2004 a Kameňák 3 hneď o rok neskôr v roku 2005 Kameňák 4 pobavil divákov v kinách v roku 2013.

Zaujímavosti z nakrúcania

Režisér Zdeněk Troška, podpísaný pod tromi úvodnými dielmi, už nenakrúcal ani štvorku, kde ho nahradil Ján Novák. Toho, teraz trochu prekvapujúco, vystriedal F.A. Brabec (Kytice, Král Ubu, Máj, Krysař), ktorý so svojím štábom nakrúcal do konca januára 2015.

Vo filme sa tradične objaví jedna z hlavných postáv - Václav Vydra. Naopak rovnako ako v štvorke, už jeho hlavnou partnerkou nie je Jana Paulová. Nahradí ju Dana Morávková.

Zato Jiří Krampol sa do filmu hodí dokonale. Z hlavného mesta to nemá do Kladna ďaleko a navyše sype jeden vtip za druhým. Pri nakrúcaní, hoci mu nebolo najlepšie, nimi zásoboval najmä kolegov Křížkovú a Vondráčka. A bol rád, že sa film nakrúca s F. A. Brabcom, a nie jeho menovcom J. Brabcom. „Ten nakrúca stále v noci", smial sa herec.

V Kladne sa nakrúcalo počas dňa, aj keď pre ľudí, tráviacich na pľaci až trinásť hodín, to nebola prechádzka ružovým sadom. Výsledok by mal ale určite stáť za to. Päťka je zrejme šťastné číslo.

Okrem obľúbených priestorov nemocnice, kde sa v minulosti nakrúcala tiež napríklad pentalógia Klienových Básníkov, sa postupne filmári presunuli ešte aj do hudobného klubu Polfovka, kde tiež vzniklo pár zaujímavých scén z päťky Kameňákova.

Titulnú skladbu k filmu si vzal na starosť Walda Gang. Skupina si na pomoc privzala krásnu českú modelku Elišku Bučkovú. A tak vznikla skladba Ježíšek. Pozrite si k nej videoklip.


ČESKÁ REPUBLIKA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti