Príťažlivá Slovenka urobila dieru do sveta

Hlavna¦ü host¦îka zna¦üma raku¦üska spisovatel¦îka slovenske¦üho po¦évodu Zdenka Becker.jpg
Zdroj: Herial

V novembri jej vychádza už tretí román preložený do slovenčiny Najväčší prípad môjho otca, ktorý sa v nemecky hovoriacich krajinách stal bestsellerom.

Počas jesenného daždivého večera, ale so slnkom v duši sa 16. októbra 2015 konal v Bratislave v poradí už 29. Herial Ladies Club, ktorého hlavným hosťom bola výnimočná literátka, dramatička a televízna scenáristka Zdenka Becker.

Laureátka mnohých medzinárodných literárnych cien, rakúska spisovateľka a novinárka, v českom Chebe narodená, na Slovensku vyrastajúca a už 41 rokov vydatá v rakúskom St. Poltene, Zdenka Becker má vrodený zmysel pre humor, rozprávačský talent a navyše ženskú krásu a šarm.

Zdroj: Herial

V rozhovore s riaditeľkou Slovenského inštitútu vo Viedni Alenou Heribanovou predstavila nielen svoje životné osudy, ale vyše dvesto dámam prezentovala aj svoju bohatú literárnu tvorbu, romány, divadelné hry, aj televízny film v koprodukcii ORF a STV. Jej texty sú preložené do 15 jazykov a hry jej inscenujú aj v USA, kde pravidelne tvorí.

V novembri jej vychádza už tretí román preložený do slovenčiny Najväčší prípad môjho otca, ktorý sa v nemecky hovoriacich krajinách stal bestsellerom a mimoriadny ohlas vzbudil nielen u čitateľskej obce, ale aj literárnej kritiky.

Zdroj: Herial

Príbeh známej vrahyne Čubírkovej, ktorá pripravila beštiálne o život svojich dvoch manželov, je v príbehu románu autentickou výpoveďou autorkinho otca - policajného vyšetrovateľa.

Zdenka Becker si na jesennom Herial Ladies Clube zaspomínala na svoje vysťahovanie, svadbu, narodenie detí, začiatky v novinárskom cudzojazyčnom prostredí a svete literatúry. Nezaprela v sebe vynikajúcu rozprávačku a hostí rozosmiala príbehmi, ktoré sa v jej aktívnom živote odohrali azda na všetkých svetových kontinentoch.

BRATISLAVA/ redakcia Šoubizu

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti