Vráťte sa do čias úspešnej ABBY a užite si skvelú zábavu

abba.jpg

Vyhrajte vstupenky na live koncertné turné skupiny ABBA Slovakia.

Skvelé živé vystúpenia, piesne jednej z najúspešnejších kapiel 70. rokov a výborná zábava. To ponúka skupina ABBA Slovakia. My vás so zlavy.markiza.sk pozývame na ich vystúpenia. Vyhrajte vstupenky na live koncertné turné skupiny ABBA Slovakia. O tom, to vlastne ABBA Slovakia je, ako vznikli a iné sme sa rozprávali s ich členmi.

Ako dlho fungujete ako skupina ABBA revival a ako ste vznikli?

Každý z členov formácie ABBA Slovakia, účinkuje v rôznych projektoch už od útleho detstva, všetci máme za sebou väčšie, či ešte väčšie skúsenosti nielen v spievaní, v činohrách, muzikáloch, známych slovenských kapelách. Niektorí vydali aj niekoľko albumov so svojimi pôvodnými kapelami.

Napríklad líderka skupiny ABBA Slovakia, imitujúca v tejto formácii blondínu - Agnethu, stihla na Slovensku s pôvodnou kapelou získať do veku 17 rokov (v rokoch 1996, 1997) 2 ceny Grammy, ktoré sa v súčasnosti volajú Zlatý Slávik.

No bolo to divadlo, konkrétne muzikálové divadlo CASSIA z Košíc, ktoré na Slovensko prinieslo také muzikály ako Krysař, Touha, Johanka z Arcu a iné, ktoré skupinu založilo a zastrešuje ju na základe dlhoročných výborných skúseností s týmito členmi, ktorí účinkovali v divadle Cassia v muzikáloch ako Krysař, Matúš Čák Trenčiansky a mnoho ďalších.


Prečo ste si vybrali na imitovanie práve túto skupinu?

Prečo práve ABBA? Pretože hudba tejto fantastickej švédskej skupiny je nadčasová a aj v dnešnej dobe má, čo ľuďom povedať a dať, preto ju ľudia milujú aj dnes. A spievajú si ju nielen dospelí, ale aj deti a mládež, takže tu podľa toho bude medzi nami ešte veľmi dlho.

Hráte iba hity ABBY alebo aj iné?

Diváci v rámci projektu ABBA Slovakia počas živého vystúpenia si majú možnosť zaspomínať na nielen známe hity, ale aj na tie menej známe alebo skôr v rádiách menej hrávané, no pre veľkého fanúšika ABBY asi menej známe piesne ani neexistujú.


Ktoré sú vaše najobľúbenejšie piesne a ktoré majú zasa najradšej ľudia?

Našim cieľom je na pódiu vytvoriť čo najvernejšiu ilúziu, aby divák mal pocit, akoby sa preniesol znova do čias koncertovania skutočnej legendy. Ako vyštudovaní muzikáloví herci s tým problém nemáme a naša prax nám umožňuje vychutnať si tak nielen každú odohratú pieseň, ale naviac prežiť to naozaj, keďže tie skladby milujeme.

Medzi naše najobľúbenejšie patrí jednoznačne Summer Night City, So Long, The Winner Takes It All. Je ich veľa, no divák je niekedy akoby obmedzený na tú mediálnu časť- nahrávku, ktorú bežne počul v rádiách ako Dancing Queen, Mamma Mia, Thank You For The Music.

Kde vás môžu ľudia vidieť najbližšie?

Najbližšie nás ľudia môžu vidieť práve 13.11.2015 v Prešove, kde štartujeme naše tour, ktoré sme nazvali: DANCING QUEEN TOUR 2015.

Následne to budú mestá:

15.11.2015 v Martine
16.11.2015 v Poprade
17.11.2015 v Nitre
25.11.2015 Piešťany
26.11.2015 Žilina
27.11.2015 Nová Dubnica
28.11.2015 Trenčín
29.11.2015 Bratislava
30.11.2015 Michalovce
04.12.2015 Humenné
18.12.2015 Nové Zámky
19.12.1015 naše turné končíme v Komárne.

Koncertov mimo turné je viac a odporúčam sledovať stránky www.abba.sk, kde sa diváci majú možnosť dozvedieť nielen viac o členoch kapely, ale aj o najbližších koncertoch a aktivitách. Jednotlivých členov majú ľudia možnosť vidieť na Slovensku aj v muzikáloch a televíznych obrazovkách.

https://www.youtube.com/watch?v=rC9SW2exKIk


BRATISLAVA/A.Leitmannova

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti