Šoubiz

Škandál na Oscaroch: Pozrite sa, kto prišiel o nomináciu!

Jedna z piesní prišla o nomináciu na Oscara.
Zdroj: SITA

Zase sa ukázalo, že protekcia sa neoplatí.

Správna rada americkej Akadémie filmových umení a vied odhlasovala vyradenie piesne Alone Yet Not Alone spomedzi kandidátov na Oscara v kategórii pôvodných filmových piesní. Skladba z rovnomenného historického filmu, ktorú zložil Bruce Broughton a jej text napísal Dennis Spiegel, prišla o nomináciu. 

Zdroj: SITA

Stalo sa to po tom, ako vyšlo najavo, že Broughton, ktorý bol v minulosti predsedom a v súčasnosti je členom výkonného výboru hudobnej sekcie Akadémie, rozoslal počas hlasovacieho obdobia členom e-mail, aby ich upozornil na možnosť hlasovať za jeho skladbu.

"Bez ohľadu na dobrý úmysel tejto komunikácie, využívanie postavenia bývalého predsedu a súčasného člena výkonného výboru na propagáciu vlastného diela v boji o Oscara vyvoláva dojem neférovej výhody," vyjadrila sa prezidentka Akadémie Cheryl Boone Isaacs.

https://www.youtube.com/watch?v=ysGHhXAcKgo


Správna rada rozhodla, že Broughtonovo správanie nebolo v súlade so stanovami Akadémie, ktorých cieľom je, okrem iného "zabezpečiť, aby bola súťaž férová a etická" a preto jeho dielu odobrala nomináciu. Za vyradenú pieseň nevybrali náhradníka a v kategórii Najlepšia filmová pieseň tak zostali štyria kandidáti:

Happy z filmu Ja, zloduch 2 (hudba a text: Pharrell Williams)

Let It Go z filmu Ľadové kráľovstvo (hudba a text: Kristen Anderson-Lopez a Robert Lopez)

The Moon Song z filmu Ona (hudba: Karen O, text: Karen O a Spike Jonze)

Ordinary Love z filmu Mandela: Long Walk to Freedom (hudba: Paul Hewson, Dave Evans, Adam Clayton a Larry Mullen, text: Paul Hewson)

Nominácie v 86. ročníku udeľovania Oscarov vyhlásili 16. januára prezidentka Akadémie Cheryl Boone Isaacs a herec Chris Hemsworth. Zoznamu kandidátov vládnu snímky Gravitácia a Špinavý trik, ktoré si vyslúžili po desať nominácií. Deväť má v hre dráma 12 rokov otrokom.

Deviatku nominovanú v kategórii Najlepší film spolu s nimi tvoria Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama, Vlk z Wall Street, Philomena, Nebraska, Ona a Klub poslednej nádeje. Slávnostné udeľovanie prestížnych cien sa bude konať 2. marca v hollywoodskom Dolby Theatre, moderovať ho bude Ellen DeGeneres.

 

USA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.