Šoubiz

Charlie Sheen sa priznal: HIV mám štyri roky!

harlie.jpg

Herec chce aj takto zastaviť ľudí, ktorí sa ho pokúšali vydierať.

Americký herec Charlie Sheen v utorok ráno prehovoril v relácii Today Show televízie NBC o tom, že má vírus HIV. Rozhodol sa otvorene porozprávať o svojom ochorení v priamom prenose, aby tak zastavil ohováračskú kampaň a úsilie mnohých o jeho vydieranie.

"Musím skoncovať s týmto náporom, prívalom útokov a poloprávd a veľmi škodlivých príbehov o mne. To, že by som ohrozoval zdravie iných, už ani nemôže byť ďalej od pravdy," povedala hviezda seriálu Dva a pol chlapa.

Sheen priznal, že HIV mu diagnostikovali zhruba pred štyrmi rokmi, ale nevie, ako sa nakazil. "Začalo sa to sériou tlakových bolestí hlavy. Myslel som si, že mám nádor na mozgu a že je po všetkom," dodal.

Tvrdí, že je nemožné, aby vedome prenášal vírus na ostatných. Priznal ale, že odkedy vie o víruse HIV, mal nechránený styk s dvomi ľuďmi. Oboch však dopredu informoval a boli v starostlivosti svojho lekára.

Herec sa spoliehal na blízkych ľudí, ktorým svoje tajomstvo prezradil. Vedel, že ho ďalej neposunú. Niektorí to ale zneužili a vydierali ho. Zaplatil im dokopy asi 10 miliónov dolárov. "Rýchlo zabudli, že sú to peniaze mojich detí. Veril som im, namiesto toho ma zradili," povedal.

Teraz vie, že svojím verejným prehlásením zastaví akékoľvek ďalšie pokusy o vydieranie. "To je môj jediný cieľ. Akoby som sa teraz dostal z vlastného väzenia. Teraz mám zodpovednosť aj za iných. Pomáhať ľuďom s rovnakou diagnózou," povedal Charlie.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.