Šoubiz

Kanada nedostala pozvánku na svetové finále Miss. Dôvod vás zarazí

Anastasia Lin
Zdroj: Profimedia

Za týmto zákazom vraj stojí čínska vláda.

Kanadaská víťazka a aktuálna držiteľka titulu Miss Anastasia Lin (25), bola na ceste do dejiska tohtoročného finále - čínskeho mesta Sanya. Do lietadla, ktoré letelo z Hong Kongu ju však nepustili. Dôvod je ten, že nedostala na svetové finále pozvánku a preto jej nemohli vystaviť ani víza. Podľa Lin je dôvod prečo ju nepustili do lietadla úplne iný. V minulosti totiž kritizovala represie a cenzúru ako aj obmedzovanie ľudských práv v Číne.

Keď Lin prvýkrát zistila, že jej žiadna pozvánka na svetové finále neprišla, začala to riešiť. Vzbudilo to aj pozornosť médií a BBC dokonca oslovil zástupcov Miss World, avšak bez odpovede. Odpoveď prišla z čínskej ambasády v Ottawe, ktorá sa vyjadrila, že: ,,Čína nepovoľuje nežiadúcim osobám vstup do Číny."

,,Čínska vláda ma vylúčila zo súťaže z politických dôvodov. Snažia sa ma potrestať pre moje presvedčenie a zabrániť tomu, aby som hovorila o ľudských právach," hovorí Lin. Na jej webovej stránke je možné vyplniť petíciu zato, aby sa mohla Kanaďanka zúčastniť súťaže.

Kanadská miss vyrastala v južnej Číne, avšak neskôr sa s rodičmi presťahovali do Kanady. Ešte počas života v Číne pomáhala organizovať a premietala propagandistické filmy pre svojich spolužiakov.

Svetové finále sa uskutoční už 19. decembra a zúčastnia sa na tom dievčatá zo 127 krajín.

So happy to attend the International Premiere of "Hard to Believe"in Vienna! A Big Thanks to Jadore Evening Boutique Toronto for the beautiful gown! Photo credit: Franz Morgenbesser

Posted by Anastasia Lin on 1. november 2015

SANYA/BBC

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.